06.12.2012. 16:36

Priekšnoteikumus varoņdarba paveikšanai radījuši Latvijas florbolisti, kuri otrdien pasaules čempionāta priekšsacīkšu izšķirošajā spēlē par pirmo vietu C grupā atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 5:4 pārspēja spēcīgo Čehiju. «Tagad jānomierinās un jāsagatavojas nākamajai spēlei. Viss tikai sākas,» komandas kapteiņa Oskara Fīrmaņa ziņa sociālajos tīklos liecina, ka svinības izlases nometnē pagaidām ir atliktas. Lai vēsturiskajai pirmajai uzvarai pār pasaules labākā četrinieka komandu būtu ne tikai emocionāls, bet arī taustāms labums, ceturtdaļfinālā jāapliecina favorītu statuss pret Vāciju. Spēles tiešraide ceturtdien pulksten 19.30 LTV7.

Uzminēja pēdējā treniņā

Vēl neilgi pirms svarīgās spēles pret Čehiju Latvijas izlases galvenais treneris soms Īro Parvianens bija spiests atzīt, ka komanda vēl nav gatava cīņai par pirmo vietu grupā. «Bažām bija zināms pamats,» viņa asistents Gints Bikars sarunā ar Dienu jau pēc uzvaras apliecināja, ka tā nav bijusi maskēšanās un pretinieka maldināšana. «Vēl iepriekšējā spēlē pret Japānu komanda neko labu neparādīja. Bija virkne neatrisinātu lietu, jautājumu par pareizajiem spēlētāju virknējumiem. Par laimi, pēdējā treniņā trāpījām.» Latvijas florbolisti jau pirmajās minūtēs panāca 2:0, taču līdz trešdaļas beigām ielaida četrus vārtus. «Veiksme, pašaizliedzīgā darbība un arī fiziskā kondīcija ļāva mums lauzt spēles gaitu,» norādīja Bikars. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka čehi pārrēķinājušies ar saviem spēkiem, aktīvi presingojot Latvijas komandu visas spēles garumā, tāpēc izšķirošajos brīžos bija acīmredzami paguruši. Tas ļāva latviešiem galotnē ne tikai panākt izlīdzinājumu, bet arī svinēt laimīgu uzvaru ar 5:4. «Ticējām šai uzvarai. Jau pirms čempionāta izvirzījām čehu uzvarēšanu kā savu galveno mērķi. Pēc šādas uzvaras noteikti jātiecas vēl tālāk. Pat uz medaļām,» pēc spēles sacīja par labāko florbolistu atzītais vārtsargs Indriķis Siliņš.

Tālāk pret Vāciju

Pirmās vietas iegūšana bija īpaši svarīga, jo tas ļāva ceturtdaļfinālā izvairīties no pašreizējiem pasaules čempioniem somiem, kuri, tāpat kā zviedri, florbolā ir kā no citas planētas. Ar pārējiem Latvija var cīnīties. Pretiniekus mūsu komanda uzzināja trešdien vēlu vakarā, kad Vācijas florbolisti saspringtā spēlē ar 4:3 pārspēja Krieviju.

Lai gan Latvijas izlases treneri ceturtdaļfinālā pretiniekos labprātāk būtu redzējuši zināmāko Krievijas komandu, šāds iznākums nav pārsteidzis - vācieši pirmajās spēlēs atstājuši ļoti labu iespaidu. Pirmajā spēlē gan ar 1:10 atzīts somu pārākums, bet pēc tam ar 10:2 pārspēta Kanāda. Vācijas izlases līderi Fredriks un Kristians Holci pārstāv spēcīgā Zviedrijas čempionāta klubus, bet vēl vairāki florbolisti spēlē Šveicē. Pasaules čempionātos komandām vienīgo reizi ceļi krustojušies tieši pirms desmit gadiem, kad spēlē par septīto vietu Latvija papildlaikā uzvarēja ar 6:5.

Latvijas izlases spēlētāji priekšsacīkšu gaitā nav izvairījušies no mikrotraumām, dažiem bijušas arī kādas vēdera kaites, taču komandas dakteri ar pienākumiem tiekot galā. Visnopietnāk cietis uzbrucējs Ainārs Juškēvičs, kura rokas pirkstam pat uzlikts neliels ģipsītis, taču viņš ceturtdaļfinālā varēšot piedalīties.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]