08.12.2014. 22:00
Latvijas vīriešu florbola izlase Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notiekošā pasaules čempionāta noslēdzošajā apakšgrupas mačā pirmdien ar rezultātu 5:3 (0:1, 3:1, 2:1) pieveica Vāciju, revanšējoties par iepriekšējā čempionātā ciesto neveiksmi.

Kaut cīņu ar pārsvaru iesāka Latvijas izlase, rezultātu atklāja tieši Vācija, kad sestajā minūtē netveramu tālmetienu realizēja Manuels Muka. Pirmās trešdaļas turpinājumā rezultāts nemainījās, bet Latvija pārliecinoši iesāka otro spēles daļu, pirmajās četrās minūtēs gūstot divus vārtus - Vācijas vārtus atslēdza Ainārs Juškēvičs, kurš bija pirmais pie bumbiņas pēc Ata Blinda metiena, bet drīz vien netverams metiens no laukuma vidus daļas izdevās Artūram Jurševskim.

Tomēr trešdaļas vidū vācieši izlīdzināja rezultātu, kad ātrā uzbrukumā Saša Herlts saņēma piespēli pašā vārtu priekšā un nekļūdījās. Tomēr vēl otrajā trešdaļā Artis Savins, nodemonstrējot lielisku individuālo meistarību, atguva vadību Latvijai, bet trešās trešdaļas vidū Ingus Laiviņš ar metienu tālajā augšējā vārtu stūrī virs vārtsarga pleca panāca jau 4:2.

Šoreiz gan Vācija atspēlējās jau pēc pusminūtes, kad bumbiņa izlēca Latvijas vārtu priekšā un ar nūjas neparocīgo pusi iemeta Benjamins Borts.

Pēdējās minūtēs Vācijas izlase spēlēja bez vārtsarga, bet pretinieku kļūdu izmantoja Aleksandrs Abramovs, nodrošinot Latvijai uzvaru ar 5:3.

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju mačā tika atzīts Atis Blinds.

Par Latviju drīz fanos arī zviedri! par to nav šaubu. — LFS (@LFS_floorball)

Līdz ar to Latvijas izlase pasaules čempionāta astotdaļfinālā trešdien tiksies ar D apakšgrupas otro spēcīgāko vienību, kas būs Dānija, Kanādai vai Austrālija.

Abas izlases savā starpā tikās pagājušā pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā, kad Latvija, kontrolējot cīņas gaitu, tomēr piedzīvoja neveiksmi ar 2:4. Vācija vēlāk izcīnīja ceturto vietu, tiekot pie sava augstākā rezultāta vēsturē.

Šī pasaules čempionāta ievadā Latvija sākotnēji ar 2:11 piekāpās turnīra saimniecei Zviedrijai, kas ir pašreizējā pasaules čempione, bet vēlāk ar 1:7 piekāpās pašreizējai pasaules vicečempionei Somijai.

Savukārt Vācija vispirms zaudēja Somijai ar 2:9, bet pēc tam ar 3:13 kapitulēja Zviedrijai.

Līdz ar to, lai Latvija izcīnītu trešo vietu grupā, tai šajā mačā būtu pieticis arī ar neizšķirtu.

Pirmo reizi arī vīriešu čempionātā tiek izmantota tā pati izspēles sistēma, kuru pielietoja jau iepriekšējā sieviešu čempionātā, - 16 komandas grupās sadalītas, ņemot vērā pasaules rangu. Pēc grupu turnīra A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēles ar C un D grupas pirmo divu vietu ieguvējām.

Sarauj Latvija! — Tero T (@TeroITT)

Pirms čempionāta Latvijas Florbola savienība izteicās, ka būs apmierināta, ja izlase spēs iekļūt šī turnīra labāko komandu pieciniekā.

Tikai dienu pirms čempionāta atklāšanas spēlēm bija pārdotas jau gandrīz 110 000 biļešu.

Sacensību mači notiks līdz 14.decembrim, bet jau tagad skaidrs, ka tas kļūs par visu laiku apmeklētāko čempionātu, jo pārspēts 2008.gadā sasniegtais Čehijas rezultāts, kad tika pārdotas 104 018 biļetes.

Gatavojoties pasaules čempionātam, oktobra beigās un novembra sākumā Latvijas izlase Valmierā triumfēja Četru nāciju pārbaudes turnīrā, apspēlējot Igauniju, Vāciju un Dāniju.

Izlasi čempionātā pārstāv astoņi valsts čempionvienības «Cēsu alus»/«Lekrings» spēlētāji, četri spēlētāji no «Mogo-RTU»/«Rockets» vienības, divi no «Valmiera»/ViA komandas, bet pa vienam no Stalbes «Pārgaujas», «Lielvārdes», «Ulbrokas»/FS «Masters» un Kocēnu «Rubenes». Savukārt vēl divi sportisti - Morics Krūmiņš un Artis Raitums - spēlē Somijas klubos.

Savukārt kā rezervisti, kuri traumas vai slimības gadījumā drīkstēs aizvietot kādu no nosauktā divdesmitnieka, ir vārtsargs Kristiāns Ķīlis («Talsi»/«Triobet»), aizsargs Mārtiņš Broks («Valmiera»/ViA) un uzbrucējs Edžus Ceriņš («Ulbroka»/FS «Masters»).

Astoņas translācijas no šī gada pasaules čempionāta nodrošinās Latvijas Televīzija (LTV), pārraidot visas Latvijas izlases spēlēs grupu turnīrā, iespējamo ceturtdaļfināla spēli, abas pusfināla cīņas un abus mačus par medaļām.

Latvijas izlase vietu pasaules čempionātā sev nodrošināja, janvārī un februārī Valmierā notikušajā kvalifikācijas turnīrā izcīnot otro vietu.

Latvijas izlase 2012.gada beigās pasaules čempionāta apakšgrupas pēdējā mačā sensacionāli pieveica spēcīgo Čehiju, kas ceturtdaļfinālā ļāva izvairīties no tikšanās ar Somiju. Tomēr vēsturi pārrakstīt Latvijai neizdevās, jo cīņā par iekļūšanu pusfinālā tika zaudēts Vācijai un turnīrs noslēgts sestajā vietā.

Latvijas izlase piedalījusies visos deviņos līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, trīs reizes izcīnot piekto vietu.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Andis Blinds (RTU/«Inspecta»), Normunds Krūmiņš («Cēsu alus»/«Lekrings»).

Aizsargi: Ingus Laiviņš, Andris Malkavs, Jānis Rajeckis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Morics Krūmiņš («Nokian KrP», Somija), Oskars Fīrmanis(RTU/«Inspecta»), Gatis Liepiņš, Aigars Belasovs (abi - «Valmiera»/ViA), Ivo Balodis (Stalbes «Pārgauja»).

Uzbrucēji: Ainārs Juškēvičs («Ulbroka»/FS «Masters»), Artis Raitums (TPS,Somija), Mārtiņš Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Andris Rajeckis, Artūrs Jurševskis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Artis Savins («Lielvārde»), Atis Blinds, Juris Gribusts (abi - RTU/«Inspecta»), Atis Stepāns (Kocēnu «Rubene»).

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650