06.12.2015. 15:29
Latvijas dāmu florbola izlase svētdien Somijas pilsētā Tamperē notiekošajā pasaules čempionātā nemācēja noturēt vadību ar trim vārtiem un cīnījās neizšķirti 3:3 ar Vācijas florbolistēm.

Pēc pamatīgā zaudējuma čehietēm (2:15) turnīra ievadā šodien mūsu meitenes devās cīņā pret vācietēm, kas pirmajā spēlē ar rezultātu 1:16 atzina grupas galvenās favorītes Zviedrijas pārākumu. Šīs dienas cīņā savā starpā, visticamāk, tika izspēlēta trešā vieta grupā, kas garantētu teorētiski vieglāku pretinieci astotdaļfinālā.

Spēles sākums Latvijai padevās lielisks - piektajā minūtē Diāna Isjomina atklāja rezultātu, bet brīdi vēlāk pēc Gundegas Vancānes pārkāpuma vācietes nerealizēja soda metienu. Pirmās trešdaļas otrajā pusē Garbare un Rudzīte nepilnas minūtes laikā panāca jau 3:0 latviešu labā.

Franciska Kūlmane, kura nerealizēja soda sitienu pirmajā trešdaļā, otrās trešdaļas septītajā minūtē guva pirmos vāciešu vārtus. Diemžēl Garbares noraidījums pēdējā trešdaļas minūtē ļāva vācietēm gūt vēl vienus vārtus, pietuvojoties līdz minimumam (3:2).

Pēdējā spēles trešdaļā gūt vārtus mūsu dāmām neizdevās, bet piecas minūtes pirms beigām Isjominas saņemtais noraidījums par bloķēšanu izrādījās liktenīgs... Atkal uzdevumu augstumos bija Kūlmane, kura sev noformēja "hat-trick", bet, kas daudz svarīgāk, panāca neizšķirtu uz rezultāta tablo - 3:3. Atlikušajā laikā nekas vairs nemainījās, un mačs beidzās neizšķirti.

Vācija - Latvija 3:3 (0:3, 2:0, 1:0)Vārti: 4:29 Isjomina (Garbare) 0:1, 12:19 Garbare 0:2, 13:07 Rudzīte (Adamane) 0:3, 26:12 Kūlmane (Baumgartena) 1:3, 39:47 Kūlmane (Jensena, vair.) 2:3, 55:24 Kūlmane (Baumgartene, vair.) 3:3.Soda minūtes: 0:6Metieni: 17:18Vārtsardzes: Reka - Višņevska

1.maiņa: Līga Garklāva (U) – Evelīna Garbare (U) – Diāna Isjomina (U); Zane Klabere (A) – Gunita Kārkliņa (A).2.maiņa: Evita Rudzīte (U) – Elīza Bērziņa (U) – Inga Ametere (U); Liene Krauja (A) – Gundega Vancāne (A).Vārtos: Lauma Višņevska.Rezervē: Kristīne Kirilova, Jana Filipsone, Ieva Priede, Ieva Ločmele, Santa Muceniece, Lība Mikova, Paula Egle, Madara Adamane, Līga Vancāne.

V Komanda S U N Z VA P
1. Zviedrija 1 1 0 0 16:1 2
2. Čehija 1 1 0 0 15:2 2
3. Latvija 2 0 1 1 5:19 1
4. Vācija 1 0 1 1 4:19 1
Nr.p.k. Vārds un Uzvārds P. Klubs
1. Lauma Višņevska V KAIS Mora IF (Zviedrija)
2. Kristīne Kirilova V Rīgas Lauvas
3. Jana Filipsone V FK NND
4. Liene Krauja A Rīgas Lauvas
5. Zane Klabere U Craftstadens IBK (Zviedrija)
6. Gunita Kārkliņa A Sveiva IBK (Norvēģija)
17. Ieva Ločmele U Rīgas Lauvas
18. Evelīna Garbare A Wizards Bern Burgdorf (Šveice)
19. Diāna Isjomina U Sveiva IBK (Norvēģija)
20. Līga Garklāva U Sveiva IBK (Norvēģija)

Galvenais treneris: Jurijs FedulovsTreneris: Gints VīnbergsVārtsargu treneris: Valērijs BodnieksĀrste: Lilita LazdiņaĀrsts: Aleksandrs MatjuņinsEkipējuma menedžeris: Arsenijs PotapovsIzlases menedžere: Dace Grizāne

Desmitā pasaules čempionātā florbolā sievietēm finālturnīrs notiek no 4. līdz 12.decembrim. 16 komandas, ņemot vērā to rangu, sadalītas divos "ešelonos". Pirmajā no tām ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās – A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases – C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.

Latvijas izlases B apakšgrupas spēles: 5.decembrī pret Čehiju, 6.decembrī pret Vāciju un 7.decembrī pret Zviedriju.

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430