07.12.2015. 06:43
Šodien Tamperē notiekošajā pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīrā pēdējo apakšgrupas spēli aizvadīs Latvijas izlase, kuru pulksten 12.30 eksaminēs pasaules čempiones zviedrietes. Maču tiešraidē translēs televīzijas kanāls Viasat Sport Baltic, kā arī portāls Skaties.lv.

Latvijas florbolistes šo pasaules čempionātu sāka ar pamatīgu sakāvi mačā pret čehietēm (2:15), bet vakar spēlē ar vācietēm izsēja triju vārtu pārsvaru, cīnoties neizšķirti - 3:3. Mūsu komandas šīsdienas pretinieces zviedrietes finālturnīra pirmajā spēlē ar 16:1 sagrāva vācietes, bet vakar to pašu izdarīja ar čehietēm (17:2). Zviedrijas izlase jau nodrošinājusi sev pirmo vietu B apakšgrupā, kamēr latvietes var ieņemt kā trešo, tā arī ceturto vietu – viss atkarīgs no kopējās vārtu attiecības. 3.vietas ieguvējas astotdaļfinālā varēs spēlēt pret C apakšgrupas otro labāko komandu, bet 4.vietu ieņēmušajai izlasei būs jāspēkojas ar C grupas uzvarētājām. Šobrīd C grupā divas uzvaras ir dānietēm, bet pa vienai – japānietēm un singapūrietēm.

Zviedrijas sieviešu florbola izlase ir seškārtēja pasaules čempione, kura zelta medaļas sev kaklā kārusi četros pēdējos finālturnīros. Arī pārējos trijos pasaules čempionātos zviedrietes bez medaļām nepalika – viņām pūrā vēl viens sudrabs un divas bronzas. Jāpiebilst, ka, ja Latvijā kopumā reģistrētas 328 florbolistes, tad Zviedrijā, kas tiek uzskatīta par šī sporta veida Dzimteni, 100 reižu vairāk – 33 400.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Jurijs Fedulovs pirms šīsdienas spēles atklāja, ka pamēģinās neklātienē sacensties ar vācietēm par labāku vārtu attiecību, taču nedarīs to par katru cenu, jo finālturnīra vissvarīgākā spēle latvietes gaida rīt astotdaļfinālā. Būs jādara viss iespējamais, lai latvietes pārvarētu izslēgšanas spēļu pirmo kārtu, pretējā gadījumā viņas pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē neiekļūs labāko astotniekā. J.Fedulovs pastāstīja, ka viņa vadītajām spēlētājām no nopietnām traumām līdz šim ir izdevies izvairīties, viņas visas gatavas nākamajiem mačiem.

1.maiņa: Līga Garklāva (U) – Evelīna Garbare (U) – Diāna Isjomina (U); Zane Klabere (A) – Gunita Kārkliņa (A).2.maiņa: Evita Rudzīte (U) – Elīza Bērziņa (U) – Paula Egle (U); Liene Krauja (A) – Gundega Vancāne (A).3.maiņa: Ieva Priede (U) – Lība Mikova (U) – Ieva Ločmele (U); Santa Muceniece (A) – Madara Adamane (A).Vārtos: Lauma Višņevska.Rezervē: Kristīne Kirilova, Jana Filipsone, Inga Ametere, Līga Vancāne.

Nr.p.k. Vārds un Uzvārds P. Klubs
1. Lauma Višņevska V KAIS Mora IF (Zviedrija)
2. Kristīne Kirilova V Rīgas Lauvas
3. Jana Filipsone V FK NND
4. Liene Krauja A Rīgas Lauvas
5. Zane Klabere U Craftstadens IBK (Zviedrija)
6. Gunita Kārkliņa A Sveiva IBK (Norvēģija)
7. Santa Muceniece A FK NND
8. Gundega Vancāne A FK Ķekava
9. Madara Adamane A Rubene
10. Paula Egle U Rubene
11. Elīza Elizabete Bērziņa U/A FK Ķekava
12. Lība Daija Mikova U Rubene
13. Līga Vancāne U Ķekavas Bulldogs
14. Evita Rudzīte U Rubene
15. Inga Ametere U Ķekavas Bulldogs
16. Ieva Priede U FK NND
17. Ieva Ločmele U Rīgas Lauvas
18. Evelīna Garbare A Wizards Bern Burgdorf (Šveice)
19. Diāna Isjomina U Sveiva IBK (Norvēģija)
20. Līga Garklāva U Sveiva IBK (Norvēģija)

Galvenais treneris: Jurijs FedulovsTreneris: Gints VīnbergsVārtsargu treneris: Valērijs BodnieksĀrste: Lilita LazdiņaĀrsts: Aleksandrs MatjuņinsEkipējuma menedžeris: Arsenijs PotapovsIzlases menedžere: Dace Grizāne

Desmitā pasaules čempionātā florbolā sievietēm finālturnīrs notiek no 4. līdz 12.decembrim. 16 komandas, ņemot vērā to rangu, sadalītas divos "ešelonos". Pirmajā no tām ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās – A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases – C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.

Latvijas izlases B apakšgrupas spēles paredzētas 5.decembrī pret Čehiju, 6.decembrī pret Vāciju un 7.decembrī pret Zviedriju.

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...Kurbads halle Kurbads halle Lidlauka 37, Rīga, LV-1063
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties