04.12.2017. 10:01

Turnīra tabulā pirms šīs spēles izveidojusies situācija, ka ne vienai, ne otrai komandai no sportiskā viedokļa cīņa neko nenozīmē. Somietes uzvarējušas pirmajās divās cīņās, tādējādi nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā. Tajā pašā laikā latvietes pēc lieliskā 3:0 sākuma tomēr ar 3:8 piekāpās čehietēm, bet cīņā pret norvēģietēm divas reizes spēja atspēlēt vienu vārtu deficītu, taču pamanījās ielaist arī trešos vārtus, kuriem atbildi sagatavot nepaspēja. Tas nozīmē, ka neskatoties uz šodienas cīņu rezultātiem latvietes grupu turnīru noslēgs ceturtajā vietā. Abu izlašu treneriem tādējādi atraisītas rokas, lai, iespējams, iesaistītos kādos eksperimentos, vai dotu iespēju vairāk uzspēlēt tām florbolistēm, kuras pirmajās cīņās spēkojušās mazāk. Vienlaikus Somijas izlases treneriem jau tagad jāpatur prātā fakts, ka pēc šīs spēles somietēm būs divu dienu pārtraukums, jo ceturtdaļfināla spēle ieplānota vien ceturtdienas pēcpusdienā. Tajā pašā laikā latvietēm laukumā būs jādodas jau rīt pēcpusdienā, lai aizvadītu, iespējams, izšķirošo cīņu šajā čempionātā, sacenšoties kvalifikācijas kārtā ar D apakšgrupas uzvarētājām. Tās būs vai nu Dānijas vai ASV florbolistes, kuru savstarpējais duelis ieplānots kā pēdējais šīs dienas spēļu programmā.

Latvijas un Somijas izlases līdz šim savā starpā tikušās 14 reizes un allaž uzvaru izcīnījušas titulētās somietes. Pasaules čempionātos šī būs sestā savstarpējā spēle abām nācijām. Tieši pēdējā savstarpējā duelī, kas gan bijis jau pirms sešiem gadiem, Latvijas izlase piedzīvojusi neveiksmi ar mazāko rezultāta starpību, Šveicē notikušajā cīņā piekāpjoties ar 0:4. Tiesa, jau pēc pirmā perioda pretinieces bija guvušas trīs vārtus, atlikušajā laikā gūstot tikai vienus vārtus. Vēl četrus gadus senākā vēsturē mūsējās piekāpās ar 0:5, bet nu jau ļoti tālajā 1997. gadā, kad čempionāts notika Somijai piederošajās Ālandu salās, latvietes piekāpās ar 3:8, aizvadot savu rezultatīvāko cīņu pret somietēm.

Mūsu grupas otrais mačs no sportiskā viedokļa varētu būt pat saistošākais šodien, jo savā starpā sacentīsies Čehijas un Norvēģijas izlases. Pašlaik abu izlašu rēķinā ir uzvaras pār Latviju un neveiksmes pret somietēm. Līdz ar to, komanda, kura uzvarēs, nodrošinās otro vietu grupā un automātisku iekļūšanu ceturtdaļfinālā, kamēr zaudētājām priekšā duelēšanās kvalifikācijas kārtā ar Dānijas un ASV izlašu savstarpējā mača zaudētājām. Kaut gan teorētiski abām izlasēm izredzes ir līdzīgas pirms savstarpējās spēles, par izteiktām cīņas favorītēm tomēr uzskatāmas čehietes, kurām arī labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība, kas nozīmē vien to, ka viņām šajā mačā pietiek arī ar neizšķirtu rezultātu.

Dienas pirmajā mačā laukumā dosies divas Āzijas izlases, taču jau pirms Japānas un Taizemes izlašu savstarpējās cīņas ir skaidrs, ka abām valstsvienībām gaidāma spēkošanās par 13. līdz 16. pozīciju. Pirmajās divās spēlēs taizemietes guvušas par diviem vārtiem vairāk, taču ielaidušas ir par trim bumbiņām vairāk savā cietoksnī, līdz ar to japānietēm pietiek ar neizšķirtu, lai izcīnītu trešo vietu turnīra tabulā.

Par trešo vietu savā starpā sacentīsies ar B apakšgrupas komandas Polija un Vācija, taču šajā mačā likmes ir daudz augstākas, salīdzinot ar dienas pirmo cīņu. Proti, šīs abas komandas turpinās cīņu kvalifikācijas turnīrā, turklāt uzvarētājas astotdaļfinālā sacentīsies ar Igauniju, kas noteikti būs parocīgāks pretinieks, salīdzinot ar Slovākiju, kas savā laukumā pašlaik demonstrē ļoti pārliecinošu sniegumu. Pašlaik polietēm ir nedaudz labāka vārtu attiecība (3:31 pret 2:37), līdz ar to viņām pietiek ar neizšķirtu trešās vietas iegūšanai.

Dienas centrālā spēle, visticamāk, tomēr būs duelis starp Zviedrijas un Šveices valstsvienībām. Abas izlases pirmajās divās cīņās nav sastapušās ar nopietnu pretestību. Zviedrietes divās cīņās pamanījušās gūt 40 vārtus, savukārt šveicietes 120 minūšu laikā pamanījusies ielaist tikai vienu bumbiņu savā cietoksnī. Abas izlases jau ir nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā, bet lūkojoties uz priekšu, svarīgi būt pirmajā vietā grupā, lai pusfinālā varētu izvairīties no potenciālās cīņas ar Somijas izlasi.