07.12.2015. 15:14
Pirmdien pasaules čempionātā florbolā sievietēm, kas norisinās Somijas pilsētā Tamperē, Latvijas izlase piedzīvoja otro zaudējumu trīs mačos, ar rezultātu 0:7 atzīstot seškārtējo pasaules čempioņu zviedriešu pārākumu.

Vakar mūsu meitenes cīnījās neizšķirti 3:3 ar vācietēm, bet turnīra pirmajā dienā ar 2:15 atzina Čehijas pārākumu. Zviedrietes turnīru sāka ar 16:1 pret Vāciju, bet vakar sagrāva arī grupas otro spēcīgāko komandu Čehiju (17:2). Latvietēm šīs dienas spēle nesolīja vieglu cīņu, un tāda tā arī nebija, tomēr mūsu dāmas demonstrēja labu sniegumu pret izteiktajām favorītēm zviedrietēm.

Daudz darba vārtos bija mūsu vārtsardzei Laumai Višņevskai, kurai bumbiņu savu vārtu tīklā nācās meklēt septiņas reizes. Tomēr daudzkārt Lauma arī glāba mūsējās un pēc mača pelnīti saņēma spēles labākās spēlētājas balvu Latvijas komandā.

Zviedrietēm pie rezultativitātes punktiem tika 11 dažādas spēlētājas, pie tam tikai viena - Iza Ridfjala - sakrāja vairāk nekā vienu punktu (1+1). Par ceturtajiem ielaistajiem vārtiem Latvijas delegācija gatavojas rakstīt protestu un, ja tas tiks apmierināts, spēles beigu rezultāts tiks mainīts uz 0:6.

Pagaidām nav zināms, kādā pozīcijā Latvija pabeigs grupu turnīru, jo vakar nospēlētais neizšķirts pret vācietēm nozīmē, ka tiks rēķināta kopējā vārtu attiecība, lai noteiktu, kura no komandām B grupā būs trešajā un kura ceturtajā vietā. Tikai sešu vārtu ielaišana pret zviedrietēm ļauj cerēt, ka trešā vieta joprojām ir sasniedzama.

V Komanda U N Z VA P
1. Zviedrija 3 0 0 40:3 6
2. Čehija 1 0 1 17:19 2
3. Vācija 0 1 1 4:19 1
4. Latvija 0 1 2 5:25 1

1.maiņa: Līga Garklāva (U) – Evelīna Garbare (U) – Diāna Isjomina (U); Zane Klabere (A) – Gunita Kārkliņa (A).2.maiņa: Evita Rudzīte (U) – Elīza Bērziņa (U) – Paula Egle (U); Liene Krauja (A) – Gundega Vancāne (A).3.maiņa: Ieva Priede (U) – Lība Mikova (U) – Ieva Ločmele (U); Santa Muceniece (A) – Madara Adamane (A).Vārtos: Lauma Višņevska.Rezervē: Kristīne Kirilova, Jana Filipsone, Inga Ametere, Līga Vancāne.

Nr.p.k. Vārds un Uzvārds P. Klubs
1. Lauma Višņevska V KAIS Mora IF (Zviedrija)
2. Kristīne Kirilova V Rīgas Lauvas
3. Jana Filipsone V FK NND
4. Liene Krauja A Rīgas Lauvas
5. Zane Klabere U Craftstadens IBK (Zviedrija)
6. Gunita Kārkliņa A Sveiva IBK (Norvēģija)
7. Santa Muceniece A FK NND
8. Gundega Vancāne A FK Ķekava
9. Madara Adamane A Rubene
10. Paula Egle U Rubene
11. Elīza Elizabete Bērziņa U/A FK Ķekava
12. Lība Daija Mikova U Rubene
13. Līga Vancāne U Ķekavas Bulldogs
14. Evita Rudzīte U Rubene
15. Inga Ametere U Ķekavas Bulldogs
16. Ieva Priede U FK NND
17. Ieva Ločmele U Rīgas Lauvas
18. Evelīna Garbare A Wizards Bern Burgdorf (Šveice)
19. Diāna Isjomina U Sveiva IBK (Norvēģija)
20. Līga Garklāva U Sveiva IBK (Norvēģija)

Galvenais treneris: Jurijs FedulovsTreneris: Gints VīnbergsVārtsargu treneris: Valērijs BodnieksĀrste: Lilita LazdiņaĀrsts: Aleksandrs MatjuņinsEkipējuma menedžeris: Arsenijs PotapovsIzlases menedžere: Dace Grizāne

Desmitā pasaules čempionātā florbolā sievietēm finālturnīrs notiek no 4. līdz 12.decembrim. 16 komandas, ņemot vērā to rangu, sadalītas divos "ešelonos". Pirmajā no tām ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās – A (Polija, Šveice, Norvēģija, Somija) un B (Vācija, Zviedrija, Latvija un Čehija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases – C (Japāna, Dānija, Singapūra un Austrālija) un D (Slovākija, Krievija, ASV un Nīderlande). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.Valmiera FC, SIA Rubene, Nākotnes 5-12, Kocēnu p., Kocēnu n., LV-4227
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties