01.08.2013. 20:50
Latvijas trešais spēcīgākais futbola klubs "Ventspils" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra trešās kārtas pirmajā spēlē "Skonto" stadionā Rīgā ceturtdien cīnījās neizšķirti 0:0 ar Izraēlas vicečempioniem Haifas "Maccabi". Abu komandu atbildes mačs 8.augustā notiks Haifā, bet nākamajā kārtā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Spēles ievadā neviena no komandām netika pie tūlītēja teritoriālā pārsvara, bet pirmie spiedienu uz pretinieku vārtiem izveidoja viesi, veicot vairākus bīstamus sitienus. Uz to "Ventspils" atbildēja ar piecu minūšu presingu uz "Maccabi" vārtiem pirmā puslaika vidū, tomēr pie reālām vārtu gūšanas iespējām netika. Cīņas turpinājumā abas komandas laimi izmēģināja vien no tālās distances, joprojām neradot izteikti bīstamas situācijas vārtu priekšā.

Pirmo bīstamo sitienu pa Maksima Uvarenko sargātajiem vārtiem viesi raidīja 34.minūtē, tomēr vārtsargs savu komandu spēja glābt. Atlikušajā laikā pārsvars piederēja "Maccabi" komandai, kas vēl vienu reizi lika Uvarenko nopietni iesaistīties spēlē, savukārt puslaika priekšpēdējā minūtē buma pēc meistarīga viesu raidījuma atsitās pret ventspilnieku vārtu pārliktni.

Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs bumba teju visu laiku bija pie "Maccabi" futbolistiem, kuri neizmantoja vienu teicamu iespēju gūt vārtus, kā arī vienā no epizodēm pieprasīja 11 metru soda sitienu uz ventspilnieku vārtiem. Uzreiz pēc tam pie teicamas iespējas gūt vārtus tika arī Latvijas klubs, tomēr Kaspars Dubra pēc centrējuma nespēja raidīt bumbu tīklā. "Ventspils" komanda spēja uz brīdi izlīdzināt cīņas gaitu, tomēr viesi drīz vien iniciatīvu atguva.

Tomēr spēles beigu daļā "Maccabi" komandas pārsvars nekādi neizpaudās, jo ventspilnieki ar veiksmīgu sniegumu un veiktajām spēlētāju maiņām samazināja cīņas tempu un vēlreiz izlīdzināja mača ritējumu. Reizi spēlē iesaistījās Uvarenko, bet cīņas pašās beigās laimi no patālas distances izmēģināja uz maiņu nākušais Visvaldis Ignatāns, tomēr viņa raidīto bumbu tvēra viesu vārtsargs.

Ventspilniekiem šajā mačā savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt nigēriešu uzbrucējs Ahmeds Abdultaofiks.

"Ventspils" spēli nevarēja uzņemt savā laukumā, jo kluba mājas stadions neatbilst turnīra trešās kārtas standartiem.

Jau iepriekš "Ventspils" komanda, sekmīgi cīnoties Eirokausos, savus mačus ir aizvadījusi "Skonto" stadionā. Līdz šim pēdējo reizi tas notika 2009./10.gada sezonā, kad ventspilnieki piedalījās UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Šī turnīra kvalifikācijas trešo kārtu "Ventspils" sasniedza arī aizpērn, tomēr toreiz maču ar Serbijas komandu Belgradas "Crvena Zvezda" aizvadīja savā stadionā.

Kā ziņots, "Ventspils" pirmajā kārtā tika galā ar Velsas vicečempioniem "Airbus UK", divu maču summā spēlējot neizšķirti 1:1 un iekļūstot nākamajā kārtā, pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem. Savukārt otrās kvalifikācijas kārtas duelī ar 5:1 tika uzvarēta Luksemburgas trešā spēcīgākā komanda Ešas "Jeunesse".

Tikmēr "Maccabi" otrajā kārtā divu spēļu summā ar 10:0 sagrāva Azerbaidžānas vienību Lenkeranas "Khazar".

"Maccabi" komanda pērn Izraēlas čempionātā izcīnīja otro vietu, bet 2009./2010.gada sezonā piedalījās UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Haifas klubs pašlaik ir bez regulāras spēļu prakses, jo vietējā Izraēlas čempionāta jaunā sezona sāksies vien 24.augustā.

"Ventspils" klubs ir vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, kas turpina dalību Eirokausos.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīram automātiski kvalificējušās vien septiņas komandas, bet visas pārējās tiks noskaidrotas četrās kvalifikācijas kārtās.

Sacensību fināls 2014.gada 14.maijā notiks Turīnā.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801