07.06.2012. 23:14
Latvijas virslīgas futbola čempionāta 13.kārtas centrālajā spēlē ceturtdien «Skonto» vienība savā laukumā ar 3:0 (2:0) pārliecinoši uzvarēja turnīra līdervienību Daugavpils «Daugava».

Mača 22.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Latvijas izlases aizsargs Igors Savčenkovs, bet pirmā puslaika izskaņā 2:0 panāca Ruslans Mingazovs.

Otrajā puslaikā «Skonto» nostiprināja pārsvaru, kad 77.minūtē bumbu savas komandas vārtos raidīja «Daugavas» aizsargs Vadims Logins.

Jāizceļ, ka abas komandas maču pabeidza desmit spēlētāju sastāvā, jo cīņas pašās beigās laukumā izvērsās masveida kautiņš.

Citā spēlē pie graujoša panākuma tika čempionvienība «Ventspils», kas ar 5:0 (1:0) viesos pārspēja «Gulbeni».

Pirmajā puslaikā tika gūti tikai vieni vārti, kad precīzs bija Urugvajas uzbrucējs Federiko Martiness, bet otrajā puslaikā laukuma saimnieku vārtos sabira vēl četras bumbas. Ar vārtu guvumiem izcēlās Moldovas futbolists Igors Cigirlašs, Daniils Turkovs, Romāns Bespalovs un Kaspars Svarups.

Pirms šī mača kļuva zināms, ka «Gulbenes» komandā šosezon vairs nespēlēs čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Josuke Saito.

Reklāma

Citā ceturtdienas spēlē «Jūrmala» savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Rīgas «Daugavu».

Tikmēr čempionāta pastarīšu duelī «Jelgava» savā laukumā ar 1:4 (0:1) atzina «Metta»/LU vienības pārākumu.

Pirmā puslaika pašās beigās viesus vadībā izvirzīja Mārtiņš Milašēvičs, bet otrā puslaika sākumā Ņikita Parfjonovs panāca 2:0 «Metta»/LU labā. Mazliet vēlāk trešo reizi bumba laukuma saimnieku vārtos pabija pēc Maksima Kamkina sitiena, tomēr 73.minūtē Oļegs Žatkins mājiniekiem vienus vārtus atspēlēja. Pēdējais vārds gan piederēja «Metta»/LU vienībai, kad Rūdolfs Puķītis realizēja tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu.

Kārtas pirmajā mačā trešdien čempionāta lielāko pārsteigumu autore JPFS/FK «Spartaks» savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar «Liepājas metalurgs», turklāt kompensācijas laikā nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Virslīgas debitanti JPFS/FK «Spartaks» nezaudēja jau desmitajā spēlē pēc kārtas.

Iepriekšējo kārtu komandas izspēlēja 26. un 27.maijā, bet pēc tam čempionātā iestājās pārtraukums, kas bija saistīts ar Latvijas izlases pārbaudes spēli pret Poliju un dalību Baltijas kausa izcīņas turnīrā.

Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 25 punktiem 13 spēlēs joprojām atrodas Daugavpils «Daugava», bet tai ar 22 punktiem attiecīgi 13 un 12 mačos seko JPFS/FK «Spartaks» un «Skonto» komandas. Ceturtajā vietā ar 20 punktiem 12 cīņās atrodas «Ventspils», kamēr «Liepājas metalurgs» 11 spēlēs iekrājis 18 punktus.

Sestā ar 15 punktiem ir Rīgas «Daugava», tikpat punktu ir arī «Gulbenei», bet vēl par punktu mazāk ir «Jūrmalas» vienībai. Tikmēr devītajā vietā ar desmit punktiem atrodas «Jelgava», savukārt «Metta»/LU komanda tikusi pie deviņiem punktiem.

Šīs sezonas virslīgas čempionātā piedalās desmit komandas, kas aizvadīs četru apļu turnīru.