26.08.2013. 19:31
No 23. līdz 25. augustam Rīgas Olimpiskajā sporta centrā risinājās FK "Nikars" kausa izcīņa ar četru komandu piedalīšanos. Izcīnot uzvaras divos mačos no trim, par kausa ieguvējiem kļuva mājinieki – FK "Nikars".

Vienības trijās dienās izspēlēja apļa turnīru, tiekoties katra ar katru. Turnīru vēlā piektdienas pēcpusdienā atklāja MFS "Mapid” (Baltkrievija) un MFK "Mytischi” (Krievija) spēkošanās, kas noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 3:3.

Sekoja spēle starp FK "Nikars” un vēl vienu Krievijas komandu – FC "Politeh”. Pirmo puslaiku, neapšaubāmi, pārliecinošāk aizvadīja viesi, viņiem arī mača 3.minūtē izdevās atklāt rezultātu, bet 32.minūtē pat panākt 2:0. Sekoja mūsu komandas galvenā trenera Orlando Duarte pieprasīts minūtes pārtraukums, pēc kā FK „Nikars” spēli turpināja ar pieciem laukuma spēlētājiem, kā piektajam laukumā dodoties Ze Marija. Pāris minūtes nekas prātīgs neizdevās, vēl vairāk – divreiz ļoti tuvu trešajam panākumam bija FC "Politeh”, bet mača gaita tika lauzta 36.minūtē, kad Žardels izdevās pārtvert piespēli laukuma centrā un izrauties vienatnē pret viesu vārtsargu. Lieliskā iespēja garām netika laista – 1:2!

Bet vēl pēc minūtes tas pats Žardels jau realizēja liekā spēlētāja izspēli, pēc Ze Marijas piespēles triecot bumbu zem vārtu pārliktņa. Uzvara tika izrauta apmēram pusotru minūti līdz mača beigām, kad Igora Avanesova piespēli Žardelam savos vārtos ievirzīja pretinieku spēlētājs Iļja Fjodorovs – 3:2. Sekoja viesu centieni atspēlēties, taču rezultāts vairs nemainījās, un FK "Nikars" varēja svinēt pirmo uzvaru turnīrā.

Otrās dienas pirmajā mačā FC "Politeh" ar rezultātu 3:2 pārspēja MFC "Mytischi", kas nozīmēja, ka, uzvarot baltkrievu komandu, FK "Nikars” nodrošinātu arī uzvaru visā turnīrā. Lai arī mača pirmais puslaiks noslēdzās bez vārtu guvuma, otrā sākumā vienam no komandas jaunpienācējiem Oskaram Ikstenam izdevās atklāt rezultātu, bet puslaika otrajā pusē Ramada un Ze Marija panāca jau 3:0. Spēles uzvarētājs praktiski bija izšķirts. Vēl gan pretinieki vienus vārtus atguva, taču tūdaļ sekoja Aleksandra Žukova atbildes gājiens – 4:1.

Turnīra pēdējā dienā vispirms FC "Politeh” ar minimālu 2:1 pārspēja MFK "Mapid”, tādējādi nodrošinot otro vietu, bet tad laukumā devās FK "Nikars” un MFK "Mytischi” komandas. Tā kā FK "Nikars” spēles iznākums no turnīra tabulas viedokļa neko vairs neizšķīra, tad vienības treneris nodevās eksperimentiem, un arī noskaņojums vairs nebija tāds, kā pirmajās divās cīņās, rezultātā likumsakarīgs zaudējums 2:5. FK "Nikars” labā vārtus guva Igors Dacko un Veve (realizējot "pendeli”).

Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Aleksandrs Kondratjevs (FC "Politeh”), labākais vārtu guvējs - MFK "Mapid” kapteinis Aleksejs Popovs – 3 vārti, turnīra vērtīgākais spēlētājs (MVP) – Žardels.

Šobrīd FK "Nikars” turpinās gatavoties sezonai, bet no 11. līdz 13. septembrim Rīgas OSC tiks aizvadīts vēl viens starptautisks turnīrs. Sekojiet informācijai.