02.10.2015. 21:27
«Liepājas» komanda piektdien pēc principiālas uzvaras pār «Jelgavu» turpina tuvoties Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta zelta medaļām, kamēr «Ventspils» oficiāli zaudējusi pat teorētiskas izredzes nosargāt pērn iegūto trofeju. Piektdien liepājnieki pieveica «Jelgavu» ar 1:0 (1:0).

• FK «Liepāja» turpina tuvoties čempionu titulam šodien

Vienīgos vārtus šī mača 33.minūtē ar skaistu sitienu no soda laukuma vidus guva šīs sezonas virslīgas rezultatīvākais futbolists Dāvis Ikaunieks. Šajā mačā gan vārtu gūšanas iespēju abām komandām nebija daudz, taču tas vienībām netraucēja spēlēt ļoti asi. Otrajā puslaikā starp abu klubu futbolistiem izcēlās vairāki asumi, taču noraidījumu šajā duelī nebija.

Jau kompensācijas laika ceturtajā minūtē «Jelgavas» leģionāram Vjačeslavam Suškinam bija teicama izdevība panākt neizšķirtu, taču viņa pūliņi pie pašiem liepājnieku vārtiem nebija sekmīgi.

Teorētiski piektdien «Liepāja» varēja nodrošināt Latvijas čempionu titulu, taču turnīra tabulas tuvākie sekotāji Rīgas «Skonto» pirms tam notikušajā mačā savā laukumā ar 3:1 (2:0) pieveica «Metta»/«Latvijas Universitātes» futbolistus.

Līdz ar to čempiona kronēšana jāatliek vēl vismaz līdz oktobra vidum, kad beigsies izlašu pārtraukums. Tiesa, «Liepāja» titulam ir ļoti tuvu, jo šai komandai sezonas atlikušajās trijās spēlēs jāizcīna tikai divi punkti. Tikmēr «Skonto» jācer, ka pašiem izdosies izcīnīt uzvaras atlikušajās trīs cīņās un liepājnieki pa to laiku neiegūs vairāk par vienu punktu.

«Liepāja» ar «Jelgavu» virslīgā savstarpēji tikās ceturto reizi šosezon. Sezonas sākumā Olainē liepājnieki uzvarēja ar 2:1, jūnijā ar identisku rezultātu bija pārāki arī savā laukumā, bet iepriekšējais mačs augustā Jelgavā noslēdzās neizšķirti 2:2.

«Liepāja» šo sezonu aizvada ļoti veiksmīgi - 21 spēlē piedzīvots tikai viens zaudējums, bet izcīnītas 13 uzvaras. Vienīgais zaudējums ciests 24.maijā, kad Rīgā ar 0:1 piekāpās «Skonto» vienībai. «Liepāja» guvusi jau sešas uzvaras pēc kārtas.

Savukārt «Jelgava» iepriekšējā mačā ar 0:2 piekāpās «Skonto» komandai, piedzīvojot pirmo zaudējumu kopš 6.jūnija. Turklāt ceturtdien jelgavniekiem tika piespriests tehniskais zaudējums ar 0:3, jo tās sastāvā šajā cīņā vienlaicīgi laukumā atradušies seši leģionāri.

Tikmēr piektdienas pirmajā mačā «Skonto» ar 3:1 (2:0) savā laukumā pieveica «Metta»/«Latvijas Universitāti», tādējādi saglabājot izredzes uz valsts čempionu titulu.

Mača rezultāts tika atklāts jau septītajā minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja «Skonto» futbolists Andrejs Kovaļovs. Tiesa, «Metta»/LU uzbruka gana bīstami, bieži apdraudot pretinieku vārtus, taču tā vietā dabūja bumbu savos vārtos - 37.minūtē 2:0 panāca Artjoms Osipovs.

Arī otrajā puslaikā «Metta»/LU turpināja bīstami uzbrukt, turklāt tas vainagojās panākumiem, jo 49.minūtē izcēlās Ņikita Juhņevičs. Viesi pēcāk nebija tālu arī no rezultāta izlīdzināšanas, pamanoties trāpīt arī pa vārtu konstrukciju. Tomēr dueļa 80.minūtē «Metta»/LU palika mazākumā, kad par pēdējās cerības pārkāpumu sarkano kartīti nopelnīja Rūdolfs Puķītis.

Pēc šāda pavērsiena «Skonto» pārņēma iniciatīvu un ne bez veiksmes guva arī vārtus, kad četras minūtes pirms pamatlaika beigām pēc rikošeta izcēlās Ņikita Bērenfelds, izdzēšot visu intrigu šajā duelī.

«Skonto» pirms Rīgas derbija aizvadīja divus ļoti svarīgus mačus - pēc pagājušajā nedēļā izcīnītās uzvaras pār «Jelgavu» ar 1:2 tika zaudēts «Ventspils» komandai, tomēr kopvērtējumā tieši tai pašlaik ir vislabākās izredzes apturēt «Liepāju». Tāpat kopš iepriekšējā mača «Skonto» sastāvu atstāja skotu leģionārs Garijs Kenets.

Savukārt kopvērtējuma pastarīte «Metta»/LU iepriekšējā mačā ar 0:2 piekāpās citai vājāko vienību pārstāvei «Daugavpilij», un tagad tai ir pavisam mazas izredzes izvairīties no kopvērtējuma pēdējās vietas un pārspēlēm par vietas saglabāšanu virslīgā.

Pēdējā šīs kārtas spēle risināsies sestdien, kad «Ventspils» uzņems Jūrmalas «Spartaku».

Virslīgas kopvērtējumā «Liepājai» ir 46 punkti 21 spēlē, kurai ar 39 punktiem seko «Skonto», kas par pieciem punktiem apsteidz Jelgavu.

Tikmēr 30 punktus 19 cīņās iekrājusi nu jau eksčempione «Ventspils».

Stabilu piekto vietu ar 18 punktiem ieņem Jūrmalas «Spartaks», bet «Daugavpils» ar 14 punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, savukārt tabulu ar deviņiem punktiem noslēdz «Metta»/LU.