17.12.2014. 14:06

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Maksas līdzjutējus, kas dodas ne tikai uz volejbola, bet arī uz handbola un futbola spēlēm, nereti ietērpj katariešiem raksturīgā baltā apģērbā un galvas lakatos, lai radītu nepieciešamo vietējo kolorītu. Nolīgtie līdzjutēji pēc viņu vadītāju rīkojuma tribīnēs aplaudē un veido fanu viļņus. Pēc viesstrādnieku teiktā, par sporta pasākuma apmeklēšanu vidēji var nopelnīt 20 līdz 50 riālu (četrus līdz deviņus eiro), ar ko pietiek pārtikai līdz trim dienām. 

FIVB savā mājaslapā sākotnēja pauda sajūsmu par vietējo līdzjutēju lielo atsaucību Pasaules tūres sacensībās Dohā. Taču vēlāk FIVB mediju direktors Ričards Beikers solīja, ka starptautiskā federācija prasīs vietējiem rīkotājiem paskaidrojumus par līdzjutēju pakalpojumu pirkšanu. Savukārt Kataras Volejbola federācijā paskaidrot situāciju žurnālistiem atteicās.

Faktiskie skatītāji turnīrā bija celtniecības un transporta darbinieki no Ganas, Kenijas, Nepālas un citām valstīm. Viesstrādnieki aģentūrai AP apliecināja, ka uz sacensībām ieradās ar domu nopelnīt, nevis skatīties volejbolu. Apmaksātie fani īpaši labprāt apmeklē sacensības, kur ir bezmaksas bezvadu internets, lai lietderīgi pavadītu laiku un sazinātos ar mājiniekiem dzimtenē.

Turnīrā trešo vietu ieguvušie Francijas volejbolisti Eduārs Roulandsons un Jusefs Krū vēlāk atzina, ka prakse maksāt skatītājiem ir dīvaina, taču volejbolistiem nepatīkamāk būtu spēlēt tukšu tribīņu priekšā. Dohā spēlēja arī Aleksandrs Samoilovs un Toms Šmēdiņš, kuri tika līdz izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai. 

Katarā ir 2,3 miljoni iedzīvotāju, taču desmitā daļa ir dzimuši katarieši, bet 1,6 miljoni ir viesstrādnieki lielākoties no Āfrikas un Āzijas valstīm.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties