23.07.2016. 13:56
Šodien Latvijas čempionātā un FIS sacensībās rollerslēpošanā, kas norisinājās Priekuļu Slēpošanas un biatlona trasē, uzvaras klasiskā stila distancē ar intervāla startu uzvaras svinēja kaimiņvalstu pārstāvji, jo sievietēm pārliecinoši 5km uzvarēja igauniete Trīne Ojaste, bet vīriešiem 10km spraigā cīņā nepārspēts palika lietuvietis Ažuolas Bajoravičius. Labākie no Latvijas pārstāvjiem bija Patrīcija Eiduka no Vecbebriem un madonietis Raimo Vīgants, kuriem abiem otrās vietas, Raimo uzvarētājam piekāpjoties tikai nepilnas divas sekundes.

Lai arī ziemā Priekuļos FIS sacensībās viņa nebija labā formā un neiekļuva trijniekā, šodien savu favorītes statusu 5km (2x2,5km) apliecināja Pasaules čempionātā un pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikusī Trīne Ojaste, kura jau pirmajā aplī tuvākās sāncenses - trīs latviešu meitenes – apsteidza par 14 sekundēm. Otrajā aplī pasaules junioru čempionātos vairākas reizes labāko 15-niekā iekļuvusī igauniete pārsvaru palielināja līdz 45 sekundēm un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, 5km veicot 14:38,0. Tikmēr aizraujoši notikumi risinājās cīņā par otro vietu starp Kitiju Auziņu, Ingu Paškovsku un Patrīciju Eiduku, kuras pēc 2,5km atradās iepriekš uzskaitītājā secībā un kuras visas šķīra vien 1,7 sekunde, sagādājot lielu interese un spriedzi skatītājiem.

Distances otro pusi kā ierasti ne tik ātri veica Inga Paškovska, kura no latvietēm bija trešā un kopējā ieskaitē palika 4.vietā (+55 s), kamēr starp Patrīciju un Kitiju līdz pat finišam noritēja līdzīga cīņa, kurā virsroku ņēma labākā S18 pārstāve – šī gada Jaunatnes Olimpisko spēļu 21.vietas ieguvēja Patrīcija Eiduka (Aizkraukles SS), kas četrus gadus vecāko madonieti Kitiju Auziņu apsteidza par pusotru sekundi. Uzvarētājas māsa Teilora Ojaste no trijnieka atpalika pusminūti un ierindojās 5.vietā (+1:14), bet sešinieku noslēdza trešā no S18 grupas Paula Bergfelde no SS „Arkādija” (+1:45). Pirmā apļa vidū diemžēl krita godalgotas vietas pretendente Inga Dauškāne, kura varēs startēt rīt brīvā stila distancē.

Vīriešiem 10km (4x2,5km), sākoties no pirmā apļa un turpinoties līdz pat finišam, noritēja līdzīga un aizraujoša cīņa par uzvaru starp Raimo Vīgantu un Ažuolu Bajoraviču. Pēc pirmā apļa vadībā ar 7 sekunžu pārsvaru bija Madonas BJSS pārstāvis, bet pēc nākamajiem diviem jau 7 sekundes vadībā atradās lietuvietis. Pēdējā aplī Raimo tuvojās un 300m līdz finišam dienvidu kaimiņam zaudēja vairs tikai 1 sekundi, sagādājot saspringtu sacensību noslēgumu, liekot arī panervozēt pirms latvieša startējušajam un finišējušajam lietuvietim un viņa līdzjutējiem. Lai arī Daiņa Vuškāne audzēknis ļoti centās, lietuvieša nedaudz ātrāki rolleri nospēlēja lomu, un A.Bajoravičus izcīnīja uzvaru, Latvijai atvēlot vēl vienu otro vietu.

Vīru konkurencē Latvija arī varēja iegūt divas godalgotas vieta, jo sākumā trešo laiku uzrādīja Rolands Pužulis (Madona), taču Skandināvijas kausa 29.vietas ieguvējs sprintā distances vidusdaļā palika lēnāks un palaida garām igauni Hansu Tearu (+32 s), beigās finišējot ceturtajā vietā minūti aiz trijnieka (+1:32). Finišā piekāpjoties igaunim Martinam Himmam tikai 2,5 sekundes, sešinieku noslēdza trešais labākais Latvijas pārstāvis Ingmars Briedis (Sigulda). Tikmēr desmitnieku noslēdza otrais un trešais labākais mūsējais V18 grupā Reinis Cīrulis un Toms Zvirgzdiņš (abi Madonas BJSS), kuri visu distanci bija 2-3 sekunžu attālumā.

Kaut arī bija reģistrējušies arī uz klasisko stilu, tomēr šodien nepiedalījās, bet startēs rītdien pasaules čempionātu medaļnieks biatlonā Ilmārs Bricis un pagājušā sezonā negaidītu pārsteigumus sarūpējusī Baiba Bendika.