16.11.2013. 19:03
Sestdien Somijas pilsētā Muonio FIS sacensībās 10km klasiskajā stilā ar intervāla startu vīriem labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Arvis Liepiņš, kurš 215 dalībnieku konkurencē ierindojās 132.vietā, bet dāmām 137 dalībnieču vidū 5km distancē Inga Dauškāne uzrādīja 112.rezultātu. otro dienu pēc kārta nepārspēti palika Aleksejs Poltoraņins (Kazahstāna) un Justīna Kovaļčika (Polija).

Otrajā sacensību dienā Muonio norisinājās distances slēpojums klasiskajā stilā. Diemžēl Latvijas pārstāvjiem neizdevās tik veiksmīgs starts, kā gribētos, un nācās piedzīvot vairāku vietu kritumu salīdzinājumā ar pirmo dienu sprintā, un palikt ārpus pirmā simtnieka. Vīru konkurencē pat labākajam no mūsējiem Arvim Liepiņam neizdevās apsteigt pusi no 215 dalībniekiem. Distanci veicot 27:22,4, Arvis uzvarētājam zaudēja nepilnas trīs minūtes – 2:49, kas deva 132.vietu un provizoriskus 106,2 FIS punktus. Pagājušajā gadā Arvis Poltoraņinam šajā distancē zaudēja par 33 sekundēm mazāk nekā šogad un ieguva 85 FIS punktus. Otrais labākais no mūsējiem šodien bija Pāvels Ribakovs, kurš Liepiņam piekāpās tikai par septiņām sekundēm un ieņēma 143.vietu, nopelnot 109,97 FIS punktus. Startējot kā pēdējam no mūsējiem, Pāvelam tas par labu daudz ko nenāca, jo Liepiņa laikus nav zinājis. Šogad Pāvels Arvim ir krietni tuvāk, jo pērn zaudēja pusotru minūti, taču pagājušajā gadā sezonas sākumā Pāvels bija tālu no labas formas, jo vasarā sanāca iedzīvoties dažādās traumās, tāpēc arī toreiz bija tik liela atstarpe. Aiz Pāvela 27 sekundes bija Roberts Slotiņš, kuram 170.vieta. No Liepiņa atpaliekot 50 sekundes, tikai 184.vietā ierindojās Juris Ģērmanis. Savukārt, juniors Indulis Bikše šogad slēpoja ātrāk nekā pērn un par minūti mazāk zaudēja uzvarētājam pieaugušo grupā Poltoraņinam, uzrādot ceturto labāko laiku no mūsējiem un Ģērmani apsteidzot par 4 sekundēm. Pie junioriem tas deva tikai 56.rezultātu, Lietuvas pārstāvim Stepanam Terentjevam, kurš noslēdza trīsdesmitnieku, šoreiz Indulis zaudēja 36 sekundes (17 gadus jaunais Terentjevs tikai par 10 sekundēm piekāpās Liepiņam – aut.piez.).

Arī 10km distancē mūsējos izdevās apsteigt Vitautam Stroliam no Lietuvas. Ja pērn Vitautas Arvim bija priekšā astoņas sekundes, tad šogad lietuvietis atveda jau 43 sekunžu pārsvaru, ierindojoties 94.vietā. Labākais no baltiešiem bija igaunis Algo Kerps, kurš uzvarētājam zaudēja 54 sekundes un ieņēma 20.vietu, bet vēl 9 sekundes lēnāks bija un 27.vietu ieguva Karels Tamjarvs. Pavisam kopā mūsējos apsteidza 7 igauņi, bet aiz Liepiņa un Ribakova palika 8 igauņi, ieskaitot Samblu un Priksu.

Cīņa par uzvaru izvērtās identiska pagājušajam gadam. Viens no šobrīd labākajiem „klasiķiem” Poltoraņins, distanci veicot 24;33,7, otrās vietas ieguvēju, Lukašu Baueru no Čehijas šoreiz apsteidza par divām sekundēm vairāk nekā pērn, un pārsvars saniedza septiņas sekundes. Labāko trijnieku noslēdza vācietis Hannes Doclers, kurš no uzvarētāja atpalika jau 24 sekundes. Vēl no pazīstamākajiem slēpotājiem jāatzīmē soms Sami Jauhojervi, kuram 8.vieta (+34 sekundes), desmitnieku noslēdzošais vācietis Aksels Taihmans (+37 sekundes) un 12.vietu ieguvušais Taihmana tautietis Tobiass Angerers (+ 41 sekunde).

Dāmām atkal savu pārākumu nodemonstrēja Justīan Kovaļčika, kura 5km distanci veica 13:33,7 un otrās vietas ieguvēju, pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju 10km brīvajā stilā Jūliju Čekaļovu no Krievijas apsteidza par 22 sekundēm. Inga Dauškāne atkal bija stabili labākā no abām mūsējām. Tiesa, šoreiz nācās aplikt ārpus simtnieka. Kovaļčikai Dauškāne zaudēja 2:40 un ierindojās 112.vietā. Tas deva provizoriskus 172 FIS punktus. Anda Muižniece bija par minūti un divām sekundēm lēnāka nekā Inga un spēja apsteigt tikai divas dalībnieces, ierindojoties 135.vietā, nopelnot provizoriskus 233 FIS punktus.

No vienas puses, uzvarētājai zaudēts ļoti daudz, bet nedrīkst aizmirst, ka Kovaļčika ir viena no labākajām pasaulē klasiskajā stilā. Pozitīva tendence Ingai vērojama, salīdzinot ar dažām somietēm un igaunietēm, jo šoreiz zaudēts jau krietni mazāk nekā, piemēram, FIS sacensībās janvārī Priekuļos vai aprīlī Somijā. 5km klasikā Dauškānei izdevās revanšēties Ingrīdai Ardišauskaitei par zaudējumu sprintā, apsteidzot lietuvieti par 5 sekundēm.uTreneris Jēkabs Nākums izteicās, ka bija dots uzdevums strādāt uz „plašumu”, nevis „biežumu”, jo savādāk mūsējie ātri „piedzenās” un tad vairs ar pusspēku var paslēpot. Dažiem joprojām ir jāstrādā pie klasiskā stila tehnikas. Saskaņā ar Nākuma teikto šo pēcpusdien rīt distancē brīvajā stilā startēšot tikai Slotiņš un Bikše.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230