04.06.2015. 16:45
Jau rīt Maskavā startēs grupu cīņas pirmajā EEVZA (Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas) posmā pludmales volejbolā. Kvalifikācijas sacensības veiksmīgi pārvarējuši divi Latvijas dueti - vīriem Rihards Finsters un Edgars Točs, bet dāmām Agnese Caica un Linda Elizabete Gramberga. Tas nozīmē, ka Latviju pamatturnīrā pārstāvēs astoņas komandas.

Pēc punktiem vīru konkurencē vieta pamatturnīrā uzreiz bija garantēta trīs pāriem - Ruslanam Sorokinam / Aleksandram Solovejam, Mārtiņam Pļaviņam / Hermanam Egleskalnam, kā arī Haraldam Regžam / Armandam Āboliņam. No kvalifikācijas sacensībām, pateicoties organizatoru piešķirtajam īpašajam ielūgumam jeb ''wild-card'', izvairījās arī Toms Šmēdiņš / Viktors Koržeņevičs.

Lai Latviju starp 24 komandām pārstāvētu pieci Latvijas vīru dueti, Edgaram Točam un Rihardam Finsteram bija jāpārvar viena kvalifikācijas kārta. Mūsējie to izdarīja ļoti pārliecinoši - 25 minūšu laikā apspēlēts vietējais pāris Kirjenko un Ivanovs, abus setus latviešiem uzvarot ar 21:9.

Dāmu turnīrā jau iepriekš bija skaidrs, ka pamatsacensībās pavisam noteikti piedalīsies Marta Ozoliņa un Alise Lece. Beigās izrādījās,ka, izlaižot abas kvalifikācijas kārtas, vieta starp 24 duetiem arī Ergo Open 1. posma uzvarētājām Inesei Jursonei un Tīnai Graudiņai. Ar vienu uzvaru vietai pamatturnīrā pietika Agnesei Caicai un Lindai Elizabetei Grambergai. Latvietes divu setu spēlē ar 21:15 un 21:14 apspēlēja krievietes Ciganovu un Kočetkovu. Kvalifikācijā zaudējumu piedzīvoja Anete Krastiņa un Jana Jaudzema, kuras saspringtā spēlē atzina Uškovas un Fedotovas (Krievija) pārākumu - 27:29, 17:21.

Izspēles sistēma Maskavā tāda pati kā Jūrmalas ''Masters'' turnīrā, respektīvi, pamatturnīrā startē 24 komandas, kuras sadalītas astoņās grupās. Tālāk tiek katras grupas divi spēcīgākie pāri, kuri turpinājumā spēlē izslēgšanas turnīru, sākot ar astotdaļfināla fāzi.

Izmantotie resursi:Eastern European Volleyball Zonal AssociationTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties