21.08.2015. 12:04
Šodien cīņas Maģedonijas galvaspilsētas Skopjes "Satellite" turnīrā uzsāka Latvijas pludmales volejbolisti Rihards Finsters un Edgars Točs. Latvijas duts pirmajā spēlē ar 2-1 (19:21, 21:17, 18:16) smagā cīņā pieveica ar piekto numuru izliktos vāciešus Benetu un Dāvidu Poņevazus, kuri pēc spēles izrādīja ļoti lielu neapmierinātību ar noslēdzošajiem tiesnešu lēmumiem.

Jāsaka, ka Skopjes "Satellite" turnīrs nav pulcējis nopietnus pludmales volejbola meistarus, kā arī kopumā pāru skaits ir visai mazs. Latviju šajā turnīrā pārstāv Rihards Finsters un Edgars Točs, kuri izlikti ar 12. numuru. Jāsaka, ka latviešiem ar pirmajiem pretiniekiem nebūt nebija paveicies, jo pretī stājās ar piekto numuru izliktie vācieši Benets un Dāvids Poņevazi, kuri šosezon vairākkārt pamēģinājuši spēkus arī Pasaules kausa tūrē. Jūrmalas "Masters" turnīrā šis Vācijas duets spēlēja vienā grupā ar Mārtiņu Pļaviņu un Hermanu Egleskalnu, atzīstot latviešu pārākumu ar 0-2 (18:21, 15:21). Lai nenonāktu uzreiz zaudētāju zarā, Finsteram un Točam arī vajadzēja šo Vācijas duetu apspēlēt.

Spēles ievadā minimālu pārsvaru ieguva Latvijas duets, bet pie rezultāta 6:5 izrāvienu veica vācieši, izvirzoties vadībā ar 9:6. Finsteram un Točam kliboja serves uzņemšana, kas ātri vien lika nonākt iedzinējos ar sešu punktu deficītu (7:13). Turpinājumā cīņa jau ritēja daudz līdzīgāk un ar vairākām labām epizodēm aizsardzībā izdevās sadeldēt deficītu līdz diviem punktiem (16:18). Ar to gan nebija gana, lai nopietni pacīnītos par uzvaru pirmajā setā, kuru Latvijas pāris zaudēja ar rezultātu 19:21.

Finsters un Točs otro setu sāka tikpat labi kā noslēdza pirmo. Ar ļoti labu servi izcēlās Finsters, sagādājot pretiniekiem lielas grūtības un ar eisu panākot labvēlīgu rezultātu 6:2. Uz brīdi vācieši atgriezās spēlē, bet atkal sekoja kļūdas uzbrukumos, Latvijas duetam sasniedzot pat sešu punktu pārsvaru (12:6). Pēc tehniskā pārtraukuma Finsters un Točs turpināja dominēt laukumā, iegūstot arī septiņu punktu pārsvaru. Tam sekoja atslābums, kas gan neliedza novest spēli līdz trešajam setam - 21:17.

Izšķirošā seta pirmajā pusē dueti cīnījās punkts punktā līdz ar vēl vienu netveramu servi izcēlās Finsters, izvirzot Latvijas duetu vadībā ar 8:6. Tuvojoties seta izskaņai, latviešiem izdevās saglabāt nelielu vadību, bet Vācijas duets nedomāja padoties, panākot izlīdzinājumu. Spraigā seta galotnē Finsters un Točs tomēr spēja uzveikt pretiniekus un izcīnīt panākumu mačā ar 2-1 (19:21, 21:17, 18:16). Pēc spēles izrādi sarīkoja Vācijas pludmales volejbolisti, kuri izrādīja ārkārtīgi lielu neapmierinātību ar izšķirošo tiesneša lēmumu dot punktu Latvijas duetam, kas tiešām, visticamāk, bija kļūdains.

Otrās kārtas spēli Finsters un Točs aizvadīs šovakar, kad plkst. 20:30 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem vai nu ar tukriem Urlu/Mermeru vai mājiniekiem Angelovski/Klopčeski.