01.06.2017. 13:03

Rihards Finsters un Edgars Točs divās smagās rakstura cīņās izcīnīja uzvaru kvalifikācijā un iekļuva pamatturnīrā. Pēc šī turnīra izspēles sistēmas, latviešiem pamatturnīrā vajadzēja vienu uzvaru divās spēlēs, bet to sasniegt bija grūti. Pirmie pretinieki bija ar 4. numuru izliktie ASV pludmales volejbolisti Fils Dalhauzers un Niks Lusena, bet otrā pārī tikās viņu tautieši Džeikobs Gibss/Teilors Krebs un vācieši Markuss Bokermans/Larss Flūgens.

Spēles pirmajā setā Finsters un Točs nespēja rast pretargumentus ASV dueta spēlei, neizbēgami zaudējot pirmo setu ar rezultātu 21:14. Piredzes bagātie Dalhauzers un Lusena bija krietni pārāki, kas nebija pārsteigums. Tiesa atkal parādījās, ka pirmais sets Finsteram un Točam bija nesekmīgāks par otru.

Otrajā setā cīņa kādu laiku ritēja punkts punktā, bet tad ASV duets veica vēl vienu izrāvienu, iekrājot četru punktu pārsvaru (11:7). Seta otrajā pusē komandas kādu laiku cīnījās punkts punktā, bet tad Dalhauzers un Lusena palielināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem, pilnībā izšķirot mača likteni (18:12). Seta galotne vairs bija tikai formalitāte, Finsteram un Točam atzīstot ASV dueta pārākumu ar rezultātu 0-2 (14:21, 15:21).

Līdz ar to nomināli trešais Latvijas duets Maskavas turnīrā būs spiests cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Pretinieki un spēles laiks noskaidrosies vēlāk.