22.06.2015. 21:30
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas "Knicks" prezidents Fils Džeksons ir norūpējies par to, kā mūsdienās tiek spēlēts basketbols. Īpaši Džeksons kritizēja Lebronu Džeimsu, kuram tika pārmestas darbības ar bumbu un kājām.

Džeksons kā pozitīvu piemēru minēja "Spurs", "Warriors" un "Hawks" komandas, kuru uzbrukumu sistēmas tika definētas kā ideālas, bet viņš nicina neskaitāmas "pick-and-roll" kombinācijas, kuras tiek veiktas tik ilgi, kamēr kāds tiek pie brīva metiena.

"Spēlei ir savs skaistums, taču mēs to esam izņēmuši, lai padarītu spēli individuālāku," atzinis Džeksons. "Kad skatījos izslēgšanas spēles un vēroju to, ko cilvēki sauc par uzbrukumu, tad bija visai iespaidīgi redzēt, cik tālu spēle ir attālinājusies no komandas spēles. Četri cilvēki stāv un skatās uz vienu, kurš driblē."

Tāpat pieredzējušais speciālists uzskata, ka basketbolistiem pietrūkst pamatlietu zināšana. Kā piemērs tika minēts Lebrons Džeimss, kuram bieži vien tiek pārmests par daudzajiem soļiem bez dribla spēles gaitā.

"Viņš varētu nostaigāt katru otro reizi, kad saņem bumbu. Saņemot bumbu, viņš pakustina abas kājas. Jūs to redzat katru reizi. Nav struktūras, nav disciplīnas. Tā tas notiek visu spēli, un spēlētāji neliek aizsegus, bet gan vienkārši aizgrūž otru prom.

Kā var tikt tik tālu no tā, kas patiesībā tiek mēģināts darīt? Piemēram, ja džeza mūziķim tiek mācīti pamatprincipi, viņš iemācīsies melodiju un mūzikas pamatus, un tikai tad viņš mācīsies kā improvizēt. Tādi ir komandas spēles pamatprincipi."

Izmantotie resursi:Bleacher Report | Sports. Highlights. News. Now.Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties