17.08.2015. 21:27
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas «Knicks» prezidents Fils Džeksons cer, ka Kristaps Porziņģis savā debijas sezonā laukumā vidēji mačā pavadīs vismaz 20 minūtes.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Džeksons, kurš trenera karjeras laikā izcīnījis sešus NBA čempiona titulus ar Čikāgas «Bulls» un vēl piecus ar Losandželosas «Lakers», intervijā ESPN norādījis, ka būtu lieliski, ja Porziņģis jau debijas sezonā tiktu pie stabila spēles laika. «Tas pilnībā ir atkarīgs no trenera [Dereka Fišera], bet būtu lieliski, ja KP [Kristaps Porziņģis] iegūtu 20 minūtes spēles laika jau sezonas sākumā, varbūt arī mazliet vairāk, kad izdosies pielāgoties NBA spēlei. Vēl arī jānoskaidro, kurā pozīcijā viņš jūtas ērtāk - spēka uzbrucēja vai centra,» sacīja pieredzējušais speciālists, kurš arī piebilda, ka Porziņģim patīk, ka viņu uzrunā ar iniciāļiem KP.

«Knicks» sezonas pirmo spēli aizvadīs 28.oktobrī viesos pret Milvoki «Bucks». Džeksons paredz, ka līdz tam Porziņģis palielinās muskuļu masu par vismaz 10 mārciņām (aptuveni 4,6 kilogrami). «KP varētu būt pārāk garš šai spēlei. Ar to es domāju, ka viņa ķermenis varētu nekad nekļūt gana labs, lai viņš spētu iesēsties aizsardzības stājā pietiekami zemu, nosegtu caurgājienus un cīnītos ar spēcīgiem atlēkušo bumbu vācējiem,» skeptiski izteicās Džeksons.

20 gadus vecais Porziņģis, kurš ar apaviem kājās ir aptuveni 2,20 metrus augumā garš, iepriekšējās trīs sezonas pavadīja Spānijā, kur spēlēja Seviļas klubā. Aizvadītajā sezonā Spānijas čempionātā talantīgais basketbolists 34 spēlēs vidēji mačā guva 10,7 punktus un izcīnīja 4,8 atlēkušās bumbas. Džeksons atzina, ka videoierakstos redzētais Porziņģa sniegums Spānijas čempionātā viņu pārliecinājis, ka NBA draftā jāizvēlas Latvijas basketbolists.

Džeksons uzskata, ka Porziņģis noteikti attīstīsies par zvaigznes kvalitātes spēlētāju, taču viņš jūt, ka 22 gadus vecais Džerians Grānts, kuru «Knicks» ieguva drafta dienā maiņas darījumā, šobrīd ir vairāk gatavs NBA nekā Latvijas basketbolists.

Porziņģi jūnijā NBA jauno spēlētāju draftā «Knicks» izvēlējās ar 4.numuru. Latvijas basketbolists noslēdzis līgumu ar komandu uz divām sezonām, kuru laikā spēlētājs saņems aptuveni 8,5 miljonus ASV dolārus. Porziņģa līgums uz trešo un ceturto gadu nav garantēts, taču turpinot sadarbību, basketbolists četru sezonu laikā saņems 18,4 miljonus ASV dolārus pirms nodokļu nomaksas.Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties