17.03.2015. 18:11
Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ranga zemākajā vietā esošā Butānas izlase otrdien sagādāja sensāciju, ar 2:1 (1:1) uzvarot Šrilanku un iekļūstot Pasaules kausa kvalifikācijas Āzijas zonas nākamajā kārtā.Abus vārtus...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Abus vārtus uzvarētāju labā guva Genko Gjeltšens, kurš iesaukts arī par Butānas Ronaldo. Uzbrucējs atklāja rezultātu spēles piektajā minūtē un otrreiz bija precīzs, beidzoties mača pamatlaikam.

Tā kā pirmais mačs Šrilankā noslēdzās ar 1:0 Butānas labā, butānieši triumfēja divu spēļu summā ar rezultātu 3:1. Pēc uzvaras Butānas galvaspilsētā Timpu sākās plašas svinības par godu šim panākumam.

Šrilanka FIFA rangā atrodas 174.vietā, tikmēr Butāna atrodas pēdējā - 209. - pozīcijā.

Butāna ir FIFA locekle kopš 2000.gada, taču finansiālu līdzekļu trūkuma dēļ nepiedalījās iepriekšējos Pasaules kausa kvalifikācijas turnīros.

Pasaules kausa kvalifikācijas nākamo kārtu sasniedza arī Austrumtimora, ar 1:0 (1:0) pieveicot Mongoliju un divu spēļu summā triumfējot ar 5:1. Tāpat otrajā kārtā iekļuva arī Indija, kas nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Nepālu, bet divus spēļu summā bija pārāka ar 2:0.

Savukārt Kambodžas un Makao mačs noslēdzās ar rezultātu 1:1 (1:0), bet nākamajā kārtā iekļuva Kambodža, divu spēļu summā esot pārāka ar 4:1. Tikmēr citā mačā Taivāna ar 2:0 (1:0) pārspēja Bruneju, divu spēļu summā triumfējot ar 2:1.

Otrdien Lahorā paredzētā Pakistānas un Jemenas spēle drošības apsvērumu dēļ tika atcelta. Kā ziņots FIFA mājaslapā, tuvākajā laikā tiks paziņots par mača aizvadīšanu neitrālā laukumā. Pirmajā mačā ar 3:1 savās mājās pārāki bija jemenieši.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā piedalās 12 pēc Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) ranga vājākās komandas, kas sadalītas sešos pāros. Pāru uzvarētāji divu spēļu summā kvalificēsies turnīra otrajai kārtai, kas norisināsies no šī gada 11.jūnija līdz nākamā gada 29.martam.

Otrajā kārtā piedalīsies 40 komandas, kas tiks sadalītas astoņās apakšgrupās pa piecām komandām katrā. Katras apakšgrupas uzvarētāji, kā arī četras labākās valstsvienības, kas izcīnījušas otrās vietas, turpinās kvalifikācijas turnīru gan 2018.gada pasaules čempionātam, gan AFC rīkotajam Āzijas kausam.Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties