04.06.2015. 19:48
Īrijas Futbola asociācijas (FAI) vadītājs Džons Delanejs nācis klajā ar paziņojumu, ka 2009. gadā FIFA samaksājusi piecus miljonus eiro, lai asociācija nevērstos tiesā pēc Tjerī Anrī spēles ar roku Pasaules kausa kvalifikācijas ''play-off'' spēlē starp Franciju un Īriju, pēc kā tika gūti izšķirošie vārti.

2009. gadā Īrijas futbola valstsvienība bija ļoti tuvu, lai spēlētu 2010. gada Pasaules kausa finālturnīrā Dienvidāfrikā. Pēc pirmās spēles īri bija iedzinējos ar 0:1, bet viesos pamatlaiku prata uzvarēt ar tādu pašu rezultātu, tāpēc bija jāspēlē papildlaiks. 104. minūtē Francijas izlases uzbrucējs Tjerī Anrī soda laukumā apturēja bumbu ar roku, pēc tam piespēlēja Viljamam Galasam, kurš ar galvu guva izšķirošos vārtus.

Arī pats Anrī pēc mača neslēpa, ka ir spēlējis ar roku, izsakot tikai līdzjūtību Īrijas valstsvienībai. Īrijas futbola asociācijas vadītājs Džons Delanejs neslēpa, ka īru futbola vadība bija tuvu, lai vērstos tiesā: ''Uzskatījām, ka mums ir pietiekams iemesls, lai vērstos tiesā pēc tam, kad Pasaules kausa kvalifikācija Īrijai noslēdzās pēc Anrī spēles ar roku. Atceroties arī, kā Zeps Blaters pēc šīs situācijas izturējās, vienkārši pasmejoties. Tajā dienā, kad ierados pie viņa un pateicu visu, ko domāju, sekoja lamu vārdu apmaiņa. Bet pratām vienoties,'' pēc sešiem gadiem atzīst FAI vadītājs Delanejs.

''Tā bija pirmdiena, bet ceturtdien jau vienošanās bija izpildīta. Tas bija ļoti labs darījums, pie tam legāls priekš FAI. Šī summa asociācijas kontā nonāca, lai mēs nevērstos tiesā. Pēc tam gan viņi ieviesa nosacījumu, ka nedrīkstu runāt par darījumu un tā summu. Jūs varat runāt, ka tas nav ētiski, bet tas bija teicams un vajadzīgs darījums priekš Īrijas futbola,'' noslēdz Delanejs.

Izmantotie resursi:RTÉ Ireland's National Television and...R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties