13.11.2014. 15:10
2018. un 2022. gada Pasaules kausu rīkošanas tiesību piešķiršanā nav konstatēti pārkāpumi, šodien atzīst Starptautiskā futbola federācija (FIFA). Izmeklēšana ilga astoņpadsmit mēnešus, atskaite par paveikto ir uz 350 lapām.

Pasaules kausu rīkošanas tiesības Krievija (2018) un Katara (2022) saņēma 2010. gada decembrī. Pēc plašsaziņas līdzekļos tiražētajām aizdomām par negodīgumu FIFA nolēma veikt izmeklēšanu, lai pārliecinātos, vai Krievijas un Kataras iegūtās tiesības ir leģitīmas. Presē lielākās pretenzijas bija par Kataru - tika norādīts uz iespējamo korupciju, pat pieļaut, ka bijušais FIFA izpildkomitejas loceklis Mohameds bin Hamams samaksājis vairāk kā 5 miljonus dolāru, lai šī Āzijas valsts iegūtu tiesības rīkot 2022. gada Pasaules kausa finālturnīru.

Tiesību piešķiršanas godīguma apšaubīšanu veicināja arī fakts, ka Katarā gaisa temperatūra varētu būt augstāka par 40 grādiem, kas sagādās pamatīgas problēmas visiem turnīrā iesaistītajiem cilvēkiem (ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem). Krievijas sakarā lielākie pārmetumi bija par ko citu - Ukrainas notikumu dēļ tika aicināts pārcelt turnīru uz citu valsti vai boikotēt.

Pēc vērienīgās izmeklēšanas tiek atzīts, ka rīkošanas tiesību piešķiršanā pārkāpumi nav bijuši, līdz ar to sagaidāms, ka turnīri notiks Krievijā un Katarā.

izmantotie resursi:www.fifa.comBoulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties