03.02.2014. 22:49
Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) nodaļa IFAB martā uzsāks oficiālu diskusiju par video atkārtojumu ieviešanu, lai palīdzētu futbola tiesnešiem viņu darbā.

Starptautiskās futbola asociācijas padome (IFAB) pirmajā martā uzsāks izskatīt vairākus jauninājumus futbola noteikumos, tai skaitā arī plaši apspriesto video atkārtojumu ieviešanu atsevišķu spēles momentu izvērtēšanā, turklāt ne tikai epizodēs, kad jāizlemj, vai gūti vārti, bet arī strīdīgu noteikumu pārkāpumu un aizmuguru gadījumos. Uzsāktas gan tiks tikai diskusijas par šo tematu, un FIFA apstiprina, ka IFAB valde nepieņems nekādu lēmumu.

Video atkārtojumu ieviešanai krasu pretsparu izrādījuši FIFA un UEFA prezidenti, proti, Zeps Blaters un Mišels Platinī. Platinī gan savulaik paredzēja, ka vārtu līnijas tehnoloģijas ieviešana kļūs par katalizatoru daudz krasākiem jaunievedumiem.

IFAB arī apspriedīs iespēju ieviest tā dēvētos „sin bins”, proti, noraidījumus uz laiku, kuri aizstātu dzeltenās un sarkanās kartītes, tiesa, pagaidām runa būs tikai par amatieru futbolu, profesionālais futbols no šīm pārmaiņām pagaidām ir pasargāts.

Plānots arī, ka IFAB grozīs noteikumus par personiskā viedokļa paušanu ar uzrakstiem vai reklāmām uz futbolistu krekliem, kuri uzvilkti zem formas un lielākoties tiek atklāti pēc vārtu guvuma. Šobrīd FIFA noteikumi aizliedz politiska viedokļa un reklāmu atrašanos uz futbolista apakškrekla, taču grozījumi varētu aizliegt jebkāda veida uzrakstus.

IFAB marta sākumā aizvadīs savu pirmo oficiālo sapulci, kopš FIFA tai piešķīra neatkarīgas institūcijas statusu un iespēju izveidot pašai savas padomdevēju komisijas. IFAB valdē ietilpst četru britu futbola asociāciju pārstāvji, kuriem katram ir viena balss, un FIFA, kurai ir četras balsis. Lai futbola noteikumi tiktu apstiprināti, tiem jāiegūst vismaz sešas no astoņām balsīm. Jaunie noteikumi stājas spēkā līdz ar nākamās sezonas sākumu.

Izmantotie resursi:FIFA to discuss use of video replay to help...OZO Daiļslidošanas klubs, SIA, Filiāle Piņķi, "Ledus halle", Babītes p., Babītes n., LV-2107
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties