17.08.2015. 17:00
Pēc UEFA iesniegtās sūdzības FIFA sākusi izmeklēšanu par nomelnošanas kampaņu, kuru, pēc UEFA uzskatiem, uzsākuši atsevišķi FIFA pārstāvji pret Mišelu Platinī.

Mišels Platinī nesen pieteica savu kandidatūru FIFA prezidenta vēlēšanām un tiek uzskatīts par pārliecinošu favorītu tajās, arī LFF jau šobrīd izteikusi viņam publisku atbalstu un apsolījusi savu balsi. Taču vairāki Vācijas un Šveices mediji vakar pavēstījuši, ka saņēmuši rakstu 1400 vārdu apjomā ar nosaukumu „Platinī: skeleti skapī”. Šajā rakstā Platinī tiek aprakstīts ļoti negatīvā gaismā un tiek apšaubīta viņa leģitimitāte FIFA prezidenta amata statusā.

Šie mediji nav pārpublicējuši iesūtīto rakstu, vien norādījuši, ka tas ir anonīms un nācis no FIFA mītnes, kā arī, ka tajā tiek veltīta uzmanība PK2022 finālturnīra balsojumā, kurā Platinī savu balsi atdeva par Kataru. UEFA oficiālā vēstulē pieprasījusi FIFA kolēģus atrast atbildīgos par šī raksta nokļūšanu mediju rīcībā un notikušo nosaukuši par „nomelnošanas kampaņu”. FIFA apstiprinājusi, ka veiks izmeklēšanu.

Tikmēr FIFA prezidenta amata kandidātiem oficiāli pievienojies Dienvidkorejas Futbola federācijas bijušais vadītājs Mondžuns Čons. Viņš bijis arī FIFA viceprezidents un pagaidām ir viens no četriem FIFA prezidenta amata kandidātiem kopā ar Platinī, Brazīlijas futbola leģendu Ziku un Libērijas Futbola savienības prezidentu Musu Biliti.

Izmantotie resursi:BBC - HomepageNodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties