02.06.2015. 13:31
Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) esot apstrādājusi desmit miljonu dolāru (9,13 miljonu eiro) Dienvidāfrikas Futbola federācijas (SAFA) pārskaitījumu bijušajam FIFA viceprezidentam Džekam Vorneram, otrdien atzina organizācija, tajā pat laikā noliedzot, ka FIFA augsta ranga amatpersonas būtu iesaistītas šajā darījumā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā zināms, pagājušajā trešdienā tika veikti augsta līmeņa FIFA amatpersonu aresti. Viņi tiek vainoti kukuļu ņemšanā cīņā par 2010.gada Pasaules kausa finālturnīra organizēšanas tiesībām. Izšķirošajā balsojumā par turnīra rīkošanu Dienvidāfrika (DĀR) pārspēja Maroku, iegūstot iespēju pirmoreiz vēsturē Āfrikā rīkot Pasaules kausa finālturnīru.

Otrdien atklātībā parādījies dokuments, kurā sniegta informācija par DĀR 10 miljonu dolāru maksājumu FIFA. Pasaules futbola jumta organizācija pēc tā parādīšanās paziņoja, ka DĀR esot lūgusi tai "ieturēt" maksājumu, ko 2010.gada Pasaules kausa rīkotāji veica attīstības projektiem Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas futbola asociācijas (CONCACAF) valstīm, kuru organizāciju tolaik vadīja Vorners.

FIFA paziņojumā teikts, ka "maksājumus, kas kopā sasniedz desmit miljonus dolārus, apstiprināja tā laika finanšu komitejas vadītājs Vorners, kurš vadījās pēc FIFA noteikumiem".

"FIFA nesaņēma nekādu samaksu šī pārskaitījuma ietvaros, jo fondi piederēja vietējai rīkotāju komitejai. Gan komiteja, gan SAFA ievēroja nepieciešamās formalitātes, kas bija jāveic budžeta izmaiņu gadījumos," rakstīts FIFA paziņojumā.

Tāpat paziņojumā pausts, ka "ne FIFA ģenerālsekretārs Žeroms Valkē, ne kāda cita augsta organizācijas amatpersona nav bijusi iesaistīta projekta sākšanā, apstiprināšanā vai īstenošanā".

Jau vēstīts, ka ASV ģenerālprokurore Loreta Linča jau pagājušajā trešdienā pauda, ka bijušais FIFA viceprezidents Vorners no Trinidadas un Tobago pieprasījis desmit miljonu dolāru kukuli, ko saņēmis skaidrā naudā.

Tajā pat dienā 65.FIFA kongresa priekšvakarā norisinājās vairāku organizācijas amatpersonu aresti. Viņu vidū bija arī Vorners, kurš gan neatradās Šveicē, bet vēlāk pieteicās pats savas dzimtenes policijā, kas gan viņu atbrīvoja pret drošības naudu.

Kā zināms, pagājušās nedēļas ceturtdien un piektdien skandalozi risinājās 65.FIFA kongress. Kaut dienu pirms tā sākuma korupcijas lietas ietvaros tika arestētas septiņas augsta līmeņa amatpersonas, noslēgumā Zeps Blaters jau piekto reizi tika pārvēlēts organizācijas prezidenta amatā.Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties