05.02.2015. 20:10
Pasaules kausa finālturnīrs Katarā 2022.gadā, izvairoties no lielā karstuma, būtu jārīko ziemā, atkārtoti norādījis Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ģenerālsekretārs Žeroms Valkē.

«Manuprāt, arī citi FIFA izpildkomitejas biedri ir apstiprinājuši ideju, ka Pasaules kauss būtu jārīko ziemā,» Francijas radio paziņojis Valkē.

Valkē stāsta, ka pēc dažām nedēļām būs tikšanās Kataras galvaspilsētā Dohā. Tikšanās laikā tiks pārrunāts, kurā ziemas periodā būtu jārīko Pasaules kauss - 2022.gada sākumā vai beigās. Savukārt martā FIFA izpildkomiteja jau noteiks precīzu pasaules čempionāta datumu.

FIFA ģenerālsekretārs norādījis, ka tiks ņemts vērā arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lūgums nerīkot pasaules čempionātu futbolā vienā laikā ar 2022.gada olimpiskajām spēlēm.

«Mēs ieklausīsimies dažādu līgu, klubu, spēlētāju, ārstu un visas futbola pasaules viedokļos, taču turnīrs notiks vēl tikai pēc septiņiem gadiem, un mēs spēsim sadzīvot ar Pasaules kausu ziemā,» uzskata Valkē.

Novembrī Valkē kārtējās tikšanās laikā apsprieda FIFA ierosinājumu čempionātu aizvadīt novembrī un decembrī vai janvārī un februārī. Savukārt Eiropas Klubu asociācija (ECA) ierosinājusi turnīru rīkot aprīlī un maijā.

Lielākais šķērslis Katarā spēlēt futbolu ierastajā gadalaikā ir augstā temperatūra, kas vasarā var sasniegt 40 grādus pēc Celsija. Šāda temperatūra futbola spēlēšanu padarītu bīstamu dzīvībai.

Eiropas Padomes (EP) locekļi pagājušajā nedēļā izteikuši aicinājumu FIFA atkārtot balsojumu par 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra rīkotāju valsti, jo lēmums šīs tiesības piešķirt Katarai bijis «nepārprotami kļūdains».

EP locekļi uzsver, ka FIFA ap to virmojošo korupcijas skandālu dēļ ir spiesta rīkot atkārtotu balsojumu. Tikmēr pašreizējais FIFA prezidents Zeps Blaters uzsver, ka «būtu jānotiek zemestrīcei, lai lēmums tiktu mainīts».Kurbads halle Kurbads halle Lidlauka 37, Rīga, LV-1063
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties