13.07.2014. 21:42
Spānijas futbola klubs "Barcelona" par iespaidīgu summu (apmēram 94 miljoni eiro) iegādājās "Liverpool" un Urugvajas izlases uzbrucēju Luisu Svaresu, labi zinot, ka viņam līdz oktobra beigām ir spēkā diskvalifikācija no futbola. Izrādās, diskvalifikācija attiecas arī uz publiskiem pasākumiem, ieskaitot prezentāciju kluba līdzjutējiem.

Futbola pasaulē ir ikdienišķi atzīmēt jaunu futbolistu ierašanos komandā ar publisku prezentāciju, kuras laikā futbolists pasaka pāris atzinīgus vārdus par jauno komandu, pasaka, cik ļoti viņš priecājas tajā nonākt, kā arī atrādās līdzjutējiem. Piemēram, Neimāra ierašanos "Nou Camp" stadionā pagājušajā jūnijā ar savu klātbūtni pagodināja apmēram 90 tūkstoši līdzjutēju.

Līdzīgs pasākums bija iecerēts arī par godu urugvajietim Luisam Svaresam, kuru "Barcelona" nesen iegādājās par apmēram 94 miljoniem eiro, neskatoties uz to, ka Svaress par kārtējo košanas gadījumu spēles laikā saņēmis četru mēnešu diskvalifikāciju no visām ar futbolu saistītām aktivitātēm.

Šis termins "ar futbolu saistītas aktivitātes" izrādījies ļoti plašs, jo FIFA bija spiesta atsevišķi paziņot, ka Svaresam nav atļauts ne tikai piedalīties spēlēs, bet arī trenēties kopā ar komandu. Nu FIFA paziņojusi, ka arī "Barcelona" ieplānotā prezentācija jāatceļ, jo Svaress tajā piedalīties nedrīkst.

"Piešķirtā diskvalifikācija attiecas uz VISĀM ar futbolu saistītām aktivitātēm," pavēstījis FIFA komunikāciju daļas vadītāja Delija Fišera. "Luiss Svaress nedrīkst piedalīties pasākumos, kuri saistīti ar futbolu, neatkarīgi no tā, kur un kādā gaisotnē tie notiek. Viņš pat nedrīkst bīs iesaistīts labdarības pasākumā, ja tam ir konkrēta saistība ar futbolu."

Svaresa advokāts Alehandro Balbi norādījis, ka tiek pārkāptas futbolista tiesības strādāt un ka visai futbola pasaulei būtu jāsatraucas par FIFA rīcību: "Jau deviņas izlases spēles var likties kā pārspīlēts sods, taču šobrīd situācija ir tāda, ka Svaress nedrīkst skatīties futbola spēli, trenēties un darīt savu darbu." Raksturojot FIFA darbību, Balbi lietoja tādus vārdus kā drakoniska, totalitāra un fašistiska.

Izmantotie resursi:FIFA rule that Barcelona cannot publicly unveil...Lady fitness, SIA Stirnu 31, Rīga, LV-1084
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties