18.11.2017. 11:33

Šīsdienas Pasaules kausa mači sākās ar Tongas un Libānas izlašu cīņu un jāsaka, ka abas komandas parādīja sevi no labākās puses, noorganizējot gana skatāmu regbija izrādi.

Pirmais puslaiks pagāja ar Tongas pārsvaru, jo viņi pirmie izvirzījās vadībā un libānieši tā arī visu spēli centās viņus noķert. Divi piezemējumi Deivida Fuisitas kontā, bet pa reizei izcēlās Viljams Hopoate un Tuimoala Lolohea. Savukārt Libānas izlases labā piezemējumi Adama Doeihi, Džeimsa Eliasa un Abasa Miski kontā.

Kopumā jāsaka, ka abas komandas demonstrēja ļoti skatāmu uzbrukuma regbiju un bumba laukuma vidusdaļā neaizkavējās, kas deva skatītājiem vienu no turnīra interesantākajiem mačiem.

Spēles liktenis tika izšķirts otrajā izrādes cēlienā. Tajā Miski otrreiz sasniedza ieskaites zonu, kurā arī piezemēja bumbu un precīzs bija arī realizācijas sitiens, taču padsmit minūtes pirms šiem notikumiem Ata Hingano bija realizējis soda sitienu, kas arī izšķīra mača likteni – 24:22 par labu Tongai un viņi sev ir garantējuši vietu pusfinālā.

Savukārt otrajā ceturtaļfinālā, kas šodien tika aizvadīts, līdzjutēji nevarēja vērot brīnumus uzbrukumā, taču spēles iznākums gan bija pārsteidzošs. Ja grupu turnīra laikā Jaunzēlandes piekāpšanās Tongai tika uztverta kā maza vaļība pirms izšķirošajiem mačiem, kas jebkurā gadījumā bija viena no sensacionālākajām otrā ešelona komandu uzvarām Pasaules kausa vēsturē, tad šodienas zaudējums nekā citādāk kā Jaunzēlandes sporta melnā diena nav nosaucams.

Jau no pirmajām minūtēm Fidži izlase sāka spēlēt ļoti aktīvi un ar to jaunzēlandiešiem radās pamatīgas problēmas, kas noveda pie vairākiem noteikumu pārākumiem pēc kārtas, vienu no kuriem "Bati" arī realizēja divu punktu guvumā. Arī kopumā, vērojot spēles ritējumu, varēja redzēt, ka "Kiwis" kļūdās pārāk bieži un ļoti daudzi viņu nosacīti perspektīvie uzbrukumi beidzās pusceļā, kamēr fidžiāņi prata tos novest līdz tvērienu skaita beigām.

Arī otrajā puslaikā turpinājās Jaunzēlandes komandas neveiksmes, ko, protams, veicināja arī Fidži izlases lieliskā spēle aizsardzībā. Turklāt, vienā no epizodēm fidžiāņi arī nogādāja bumbu ieskaites zonā, taču tiesnesis šo mēģinājumu neieskaitīja, jo fiksēja dubulto kustību.

Lai vai kā, bet vienīgais, ko spēja komandas otrajās 40 minūtēs bija apmainīties ar precīziem soda sitieniem, jo, lai arī brīžiem jaunzēlandieši izvērsa patiešām nopietnu spiedienu uz savu oponentu ieskaites zonu, tikt pie panākuma viņiem neizdevās.

Spēle noslēdzās ar regbijam netipisku rezultātu – 4:2, taču Fidži izlasei tas nebija svarīgi, jo viņi iekļuva pusfinālā, pirmo reizi pieveicot kādu no "Lielā trijnieka" komandām. Tikmēr Jaunzēlandē, kas ir zināma kā regbija lielvalsts un viena no spēcīgākajām izlasēm arī regbijā-13, noslēdzās viens no visu laiku vājākajiem Pasaules kausiem, kurš, turklāt, norisinājās viņu mājās.

Līdz ar šīsdienas maču noslēgšanos jau ir zināmi trīs pusfinālu dalībnieki, jo bez Tongas un Fidži, kas kvalificējās izslēgšanas maču otrajai kārtai, vakardien biļeti uz pusfinālu nopelnīja arī Austrālija. Pēdējā veiksminiece, kas turpinās cīņu par medaļām, noskaidrosies rīt no rīta, kad vēl viena turnīra rīkotājvalsts, Papua Jaungvineja, mēģinās pieveikt Anglijas izlasi.

Jāpiebist arī tas, ka pusfinālu pāri arī jau ir zināmi, proti, Austrālijai pusfinālā būs jāspēlē pret Fidži, bet Tonga savus pretiniekus uzzinās rītdien.

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa