14.01.2014. 20:26

Pēc pirmā puslaika ventspilnieki atrodas iedzinējos ar 23:32. Piecus punktus guvis Sandis Valters, pa četriem Lorenco Viljamsam un Ronaldam Zaķim. Turcijas kluba labā deviņi punkti slovēnim Domenam Lorbekam.

Rit 3.ceturtdaļa..

Ja ventspilnieki pirmajā uzbrukumā raidīja garām abus trejačus, mājinieki atbildēja ar precīzu tālmetienu, gūstot pirmos punktus spēlē. Uz to gan tūdaļ ar bumbas triecienu grozā atbildēja arī Ronalds Zaķis. Laukuma saimnieki gan visai ātri guva vēl sešus bezatbildes punktus (2:9), liekot minūtes pārtraukumu pieprasīt Robertam Štelmaheram. Turpinājumā ventspilnieki krietni palielināja agresivitāti, strauji pietuvojoties turkiem (9:11, 11:13). Ceturtdaļas beigas kuzemnieki gan aizvadīja nesekmīgi un četru punktu deficīts (11:15) pēc spēlētām 10 minūtēm.

Otro ceturtdaļu ventspilnieki sāka ar divām kļūdām uzbrukumā, bet pirmie punktus atkal guva Royal Hali basketbolisti (11:17). Diemžēl, bet Latvijas kluba neveiksmes uzbrukumā turpinājās, kamēr mājinieki pirmo reizi panāca divciparu pārsvaru uz tablo (25:13). Situāciju nedaudz uzlaboja Sanda Valtera divpunktnieks un realizētais soda metiens. Ventspilnieki turpinājumā guva vēl piecus punktus pēc kārtas un pietuvojās līdz -5, kas minūtes pārtraukumu lika pieprasit jau mājiniekiem. Pēc tam ventiņi tika arī līdz 23:27, kas lika atdzīvoties jau nedaudz iemigušajām tribīnēm. Nu jau veiksmes brīdis turkiem, kuri guva piecus punktus un puslaiku noslēdza ar 32:23 savā labā.

Trešo ceturtdaļu viesi sāka ļoti sekmīgi - četri punkti Timmam, atzīmējas arī Džerajs Grants un 28:32, bet brīdi vēlāk vairs tikai punkta deficīts (32:33). Tad gan ventspilniekiem atkal pāris neveiksmīgu uzbrukumu pēc kārtas, kamēr turki atguva +5 uz tablo.

Abas vienības cīnās K apakšgrupā, kur vēl spēlē arī Francijas komanda "Dijon Basket" un Ļubercu "Triumf" no Krievijas.

Kā zināms, "Ventspils" basketbolisti tikai pirmā posma pēdējā mačā nodrošināja turpmāku dalību Izaicinājuma kausā, kad apakšgrupas pēdējā cīņā ar rezultātu 61:56 savā laukumā pieveica Austrijas spēcīgāko vienību Vīnes "Zepter". Ar četrām uzvarām sešās spēlēs Kurzemes komanda C apakšgrupā ieņēma otro vietu aiz Igaunijas kluba Tartu "Rock".

Savainojumu dēļ uz Turciju nemaz nav devušies komandas kapteinis Akselis Vairogs un viens no līderiem Māris Gulbis, vēsta laikraksts Diena. Toties debiju Eirokausos šosezon piedzīvojis Mārtiņš Laksa, kurš savainojuma dēļ sezonas pirmo pusi izlaida.

Ventspilnieki 2014. gadu uzsāka ar zaudējumu viesos BBL mačā "Nevežis" (57:75), pēc tam Latvijas čempionāta spēlēs uzvarot BK "Valmiera"(84:59 viesos) BK "Saldus" (97:60 mājās).

Četras uzvaras sešos mačos Izaicinājuma kausa pirmajā posmā izcīnīja arī "Royal Hali", kas ļāva būt pirmajiem B apakšgrupā.

Iepriekšējā sezonā "Royal Hali" klubs, kas dibināts vien 2007.gadā, debitēja Turcijas spēcīgākajā līgā un uzreiz izdevās izcīnīt augsto devīto vietu, bet šobrīd vienība ar piecām uzvarām 15 cīņās atrodas 12.pozīcijā 16 komandu konkurencē.

Otrajā posmā pēc divu apļu turnīra divas labākās vienības no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji kvalificēsies finālčetrinieka turnīram.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā "Ventspils" nespēja kvalificēties Eiropas Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālam, kaut pirmajā posmā cīnījās bez zaudējumiem. "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā "Ventspils" ar 1-4 piekāpās "VEF Rīga" komandai, sudraba medaļas iegūstot trešo gadu pēc kārtas, bet Baltijas Basketbola līgā (BBL) "Ventspils" kļuva par pirmo klubu no Latvijas, kas triumfējis sacensībās.