26.11.2013. 14:18
Starptautiskās Basketbola federācijas centrālā valde (FIBA Central Board) 23. un 24. novembrī tikās Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā. Organizācijas vadība apstiprināja, ka 2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles sāksies 2017. gada novembrī.

FIBA rindās nedēļas nogalē tika uzņemtas Dienvidsudānas (South Sudan) un Austrumtimoras (East Timor) basketbola federācijas. Tādējādi FIBA ģimene pieaugusi no 213 līdz 215 dalībvalstīm.

Centrālā valde ņēma vērā lielo pieprasījumu pēc četrām “wild-card” biļetēm dalībai 2014. gada Pasauls kausa izcīņā Spānijā un nolēma, ka visas 15 pretendentes turpinās sacīksti līdz nākamajai tikšanās reizei. Ceļazīmes uz finālturnīru cer iegūt Bosnija-Hercegovina, Brazīlija, Kanāda, Ķīna, Somija, Vācija, Grieķija, Izraēla, Itālija, Nigērija, Polija, Katara, Krievija, Turcija un Venecuēla.

FIBA atkārtoti apstiprināja, ka 2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles sāksies 2017. gada novembrī. Jaunais kalendārs un sacensību sistēma paredz, ka nacionālās valstsvienības kvalifikācijas cīņas aizvadīs klubu sezonas laikā, turklāt katra "loga" standarta garums būs deviņas dienas. FIBA informēja vadošās basketbola amatpersonas, ka sākušās konsultācijas par 2014.-2023. gada kalendāru.

Turpinās pārmaiņas FIBA struktūrā. Pārvaldības uzlabošanas priekšlikumus paredzēts apspriest FIBA kongresā (World Congress), kas notiks 2014. gadā. FIBA vēlas, lai basketbola kontrolpaketes turētāji (stakeholders) – gan federāciju pārstāvji, gan sponsori – tiktu iekļauti lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī skaidri noteikt viņu atbildību un lomu sadali. Organizācija apstiprināja Sportistu komisijas (Athletes Commission) izveidi un nolēma, ka FIBA izpildvarā tiks atvēlēta vieta NBA pārstāvim.

No 2013. gada novembra līdz 2014. gada oktobrim FIBA debatēs par ilgtermiņa stratēģijas izveidi sieviešu basketbola attīstībai. Procesa laikā 2014. gada 8. martā Stambulā notiks Pasaules čempionāta basketbolā sievietēm (2014 FIBA World Championship for Women) izloze, savukārt finālturnīrs notiks no 27. septembra līdz 5. oktobrim.

FIBA apstiprināja jaunu izspēles kārtību U17 un U19 Pasaules čempionātiem vīriešiem un sievietēm, turklāt tā stāsies spēkā nekavējoties. Jaunā sistēma paredz, ka katrs finālturnīrs būs par divām dienām īsāks. Katrai komandai būs jāaizvada septiņas, nevis deviņas spēles, kā līdz šim. Tādējādi 2014. gada U17 Pasaules čempionāts vīriešiem notiks 8.-16. augustā Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, savukārt sieviešu turnīrs risināsies no 28. jūnija līdz 6. jūlijam Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā. Turnīru izlozes notiks 12. un 26. februārī.

Centrālā valde pārskatīja FIBA antidopinga politiku un nolēma ieviest asins pārbaudes cilvēka augšanas hormoniem (hGH – Human Growth Hormones). Sākot no 2015. gada, pārbaudes varēs veikt visās FIBA sacensībās, bet pirmie testi tiks veikti 2014. gada Pasaules kausa izcīņā.

2017.-2019. gada periodā FIBA plāno apvienot Okeānijas un Āzijas komandas vienotā Āzijas un Klusā okeāna sacensību sistēmā (Asia-Pacific), tai skaitā jaunatnes un sieviešu sacensībās.

Izmantotie resursi:PR N°25 - Addition of two NFs, new competition...Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties