09.02.2017. 10:44

"Volkswagen Motorsport" šīs mašīnas gan izgatavoja, gan attīstīja testos, tomēr nepaguva tikt pie atļaujas startēt pasaules čempionātā, kas bija jānokārto līdz 1. janvārim, jo rūpnīcas vadība lēma par WRC projekta slēgšanu.

Turpinājumā "Volkswagen" cerēja homolāgiju iegūt vēlāk un vienoties ar kādu privātu sportistu vai komandu, kas šīs mašīnas varētu iegādāties un izmantot savām vajadzībām. Kā viens no potenciālajiem pircējiem pieteicās Nasers Al-Atija, tomēr īsajā atvēlētajā laikā finansējumu no Kataras iegūt viņam neizdevās. Tāpat tika ziņots par kādu "Red Bull" finansētu projektu.

Jau janvārī Monako uz sanāksmi tikās visu pasaules rallija čempionātā iesaistīto rūpnīcu komandu vadītāji, kur sprieda arī par to, vai ļaut "Volkswagen Polo R WRC" mašīnām saņemt homologāciju, tādejādi nodrošinot iespēju ar tām piedalīties pasaules čempionāta posmos.

FIA šonedēļ pieņēma galējo lēmumu neļaut ar šiem auto piedalīties pasaules rallija čempionātā, līdz ar to ir skaidrs, ka "Volkswagen" markas spēkratus šosezon WRC neredzēsim.

"Volkswagen Motorsport" komanda dominēja pasaules čempionātā pēdējos četrus gadus pēc kārtas, par četrkārtēju čempionu kļūstot Sebastjēnam Ožjē. Francūzis šonedēļ kādā intervijā atzina, ka bijis tuvu tam, lai noslēgtu līgumu ar Martina Prokopa komandu, kas arī strādājusi pie tā, lai iegūtu iespēju 2017. gada sezonā uz starta iziet ar šiem jaunajiem "Polo R WRC" spērkatiem.

Izmantotie resursi:Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties