01.12.2017. 17:07

Sezonas pirmajā daļā Fetels šķita ļoti spēcīgs konkurents Hamiltonam, tomēr dažādas neveiksmes izbraukuma posmu sērijā Āzijā atsijāja viņu no saspringtās cīņas. Galu galā Hamiltons savu ceturto titulu izcīnīja priekšlaicīgi.

"Mūsu ekipējums nebija pietiekoši labs, taču domāju, ka pozitīvās lietas pārspēj sarūgtinājumus, ko esam piedzīvojuši šī gada laikā," atzīst Fetels. "Jums nevajadzētu aizmirst, kur mēs atradāmies pirms 12 mēnešiem. Ziemā paveicām neticami daudz, lai sagatavotos šai sezonai, kuras laikā vēl spējām uzlabot mašīnu, dzinēju un paveicām daudz darba. Tomēr kopumā, kā to redzējām arī pēdējā sacīkšu svētdienā, mēs tikām sakauti godīgā ceļā un nespējām viņus aizsniegt ne kvalifikācijā, ne arī sacensībās, līdz ar to mums vēl ir daudz kas, ko vajadzētu paveikt labāk."

Pēdējā posmā Abū Dabī, kur faktiski vairs nekas neizšķīrās, "Mercedes" piloti ieguva dubultuzvaru, bet Fetels finišēja trešais. Vācietis atzīst, ka tas būtībā raksturo aizvadītās sezonas patieso spēku samēru.

"Ir jābūt godīgiem - galu galā "Mercedes" komanda bija labāka, tā bija ātrāka - paskatieties, cik reizes viņi uzvarēja kvalifikācijā, cik uzvaras guva sacīkstēs," norāda Fetels, kurš šogad uzvarēja piecos posmos. "Domāju, ka mums bija savas iespējas, un mēs tās izmantojām, jo bija sacensības, kurās ieguvām augstāko rezultātu, lai gan tas jau bija uz naža asmens. Man prātā palikuši tādi posmi kā Bahreinā, kur bijām tuvu tehniskai neveiksmei. Mēs uzvarējām Ungārijā, kur, manuprāt, mums nepienācās uzvarēt stūres iekārtas problēmu dēļ sacīkšu laikā. Esam finišējuši tad, kad bijām tuvu, lai izstātos. No otras puses, bija sacīkstes, kuras nepabeidzām. Tas bija sāpīgi, jo izkritām no cīņas. Žēl par šādiem posmiem, bet tā ir daļa no autosporta. Ja mēs turpināsim labi strādāt, nākamgad varam būt augstāk."

2018. gada F1 pasaules čempionāta sezona startēs ar posmu 25. martā Austrālijā.

Izmantotie resursi:Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties