29.01.2014. 09:56
"Mercedes" komandas pilots Niko Rosbergs ir sajūsmā par skaņu, ko rada jaunie F1 turbo motori, taču ne visi piloti viņam piekrīt.

Otrdien Heresā F1 komandas pirmo reizi publikai varēja nodemonstrēt, kā skan jaunie 1,6 litru V6 turbo dzinēji, kas nomainījuši līdz šim izmantotos 2,4 litru V8 atmosfēriskos motorus.

"Tas man atgādina redzētos video no astoņdesmitajiem gadiem, kad arī tika izmantoti turbo dzinēji," reportieriem Heresā sacīja Rosbergs, kurš gan pirmajā testu dienā netika likts pie braukšanas. "Arī tagad skaņa ir tāda pati - dziļa, ar pamatīgu jaudu taisnēs."

Cilvēki bija pamatīgi pieraduši pie spalgās un ļoti skaļās līdzšinējo F1 motoru skaņas, tomēr pāreja uz turbo dzinējiem notikusi, lai Formula 1 radītu sev kaut nedaudz "zaļāku" tēlu, tostarp taupot degvielu. Tiesa, otrdien komandas cīnījās ar daudzām agrīnajām tehniskajām problēmām, tāpēc trasē valdīja relatīvs klusums. Mašīnas pārsvarā bija dzirdamas pa vienai un bieži braucot ne ar maksimālajiem apgriezieniem.

"Jums ir jāsaprot arī tas, ka šajā dienā galvenokārt tika veiktas sistēmu pārbaudes un tikai iesildīšanās," stāsta "Mercedes" motoru sporta nodaļas vadītājs Toto Vulfs. "Tiklīdz dzirdēsiet šīs mašīnas braucot pa vairākām kopā un ar pilniem apgriezieniem, domāju, ka par vecajiem dzinējiem un to skaņu neviens nerunās vēl vairākus mēnešus."

Niko Hilkenbergs, kurš ir atgriezies "Force India" komandas sastāvā, tam gluži nepiekrīt: "Ja godīgi, tad esmu nedaudz sarūgtināts. šis motors nedaudz izklausās pēc DTM mašīnas. Tam nav tāda pati skaņa kā V8 dzinējam, jo šis ir daudz klusāks, vismaz spriežot pēc tā, ko dzirdēju pirmajā dienā. Pagaidīsim, varbūt būs dzirdams kaut kas vairāk. Taču tas vairs nav vecais kliedzošais V8, kam ir labi dzirdama augsto apgriezienu skaņa."

Arī aizvadīto četru F1 sezonu čempions Sebastjans Fetels ir Hilkenberga pusē.

"Skaņa? Es mīlu V8 skaņu," viņš saka. "Es būtu izvēlējies iet citu ceļu un atgrieztos pie V10 motoriem."

Izmantotie resursi:Eurosport.com - Sports News | Sports Scores |...Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties