26.12.2013. 13:23
"Ferrari" komanda aicina ierobežot simulatoru tehnoloģiju attīstīšanu Formulā 1, bet tā vietā atkal ļaut komandām aizvadīt reālus testus sezonas laikā.

Kopš laika, kad F1 čempionātā tika strikti ierobežoti testu braucieni, arvien lielākas naudas summas tiek tērētas sarežģītu simulatoru izstrādē. "Ferrari" prezidents Luka di Montedzimolo aicina iet pretējā virzienā, jo galu galā tas pat var izrādīties lētāk.

"Tas viss ir joks," viņš saka. "Esam bijuši spiesti investēt milzīgas naudas summas šajās briesmīgajās ierīcēs, kas ir pilnībā mākslīgas, tā vietā, lai aizvadītu reālus testus Fiorano vai Mudžello trasēs. Ja kādam pietrūkst naudas, lai veiktu testus, labāk startēt GP2 čempionātā, kartingos vai spēlēt basketbolu. Es gribu testus, lai arī jaunie braucēji tiktu pie iespējas braukt ar šīm mašīnām un gūtu pieredzi."

Di Montedzimolo arī uzskata, ka tas nāktu par labu F1 līdzjutējiem.

"Gribu arī dot vairāk iespējas publikai, jo starp sacīkšu nedēļas nogalēm Formulā 1 valda klusums," viņš stāsta. "Testi arī būtu laba iespēja sponsoriem uzrunāt publiku. Turklāt, testi iznāk lētāk nekā katru mēnesi ieguldīt naudu simulatoru attīstīšanā. Šīs lietas mums nākotnē būtu jāapspriež."

"Ferrari" prezidents salīdzina Formulu 1 ar Čempionu līgu futbola, kur uzvarēt spēj tikai labākās un bagātākās komandas.

"Ja vēlies spēlēt Čempionu līgā, nepieciešams nopirkt labus spēlētājus un dažkārt trenēt viņus pat piecas reizes dienā," skaidro Di Montedzimolo. "Tā ir konkurence! Manuprāt, tas ir smieklīgi, ka Formulā 1, no vienas puses, ir aizligti testi, bet tajā pašā laikā ir nepieciešams tērēt milzum daudz naudas vēja tuneļu izstrādē, kur tiek attīstīta aerodinamikas tehnoloģija, ko es pat nevaru izmantot savās ielas mašīnās."

No 2014. gada testu aizligumam spēkā stāsies dažas atkāpes un arī sezonas laikā pēc ilgāka pārtraukuma atkal būs iespējams veikt dažus izmēģinājumu braucienus.

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties