10.06.2014. 17:02
Itāļu rūpnīca "Ferrari" gatavojas būvēt savu LMP1 klases prototipu un jau šonedēļ gatavojas paziņot par atgriešanos Lemānas 24 stundu sacensībās, ziņo prese visā pasaulē.

Paziņojumu "Ferrari" gatavojas sniegt sestdien, īsi pirms 2014. gada Lemānas sacensību starta. Jau iepriekš bija zināms, ka starta signālu braucējiem šogad dos goda viesis Fernando Alonso. Lemānas sacīkšu organizatori apgalvo, ka uzaicinājuši Alonso, jo pats "Ferrari" prezidents Luka di Montedzimolo pirms kāda laika slavējis Lemānas prototipu attīstības virzienu, neslēpjot interesi par dalību šajās sacīkstēs.

Lemānas vadošā klase LMP1 piedzīvo strauju popularitātes pieaugumu. Jau šobrīd tajā startē "Porsche", "Toyota" un "Audi" rūpnīcu komandas, bet 2015. gadā pievienosies arī "Nissan".

Savukārt ziņas par "Ferrari" atgriešanos cirkulē jau aptuveni gadu. Maranello bāzētā rūpnīca informāciju par iespējamo atgriešanos nenoliedz, lai gan arī nesniedz sīkāku informāciju.

"Ferrari" rūpnīca zināmā mērā ir iesaitīta Lemānā jau šobrīd, jo ir oficiālais partneris GT komandai "AF Corse". Taču pirms daudziem gadiem "Ferrari" mašīnas cīnījās par uzvarām arī absolūtajā ieskaitē un sešdesmitajo gadu pirmajā pusē bija valdošais spēks. Pēdējo reizi pilotiem, kas startē ar "Ferrari" automobili, Lemānā izdevās uzvarēt tālajā 1965. gadā. Ar deviņām uzvarām "Ferrari" ir trešā uzvarām bagātākā rūpnīca Lemānas vēsturē.

2014. gada Lemānas 24 stundu brauciens norisināsies 14. un 15. jūnijā.

Izmantotie resursi:Jalopnik - Drive Free or DieMotorsport.com | Racing News, Race Results -...A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties