10.09.2014. 11:42
Negaidīti par atkāpšanos no amata paziņojis ilggadējais "Ferrari" vadītājs Luka di Montedzemolo.

Lai gan šis paziņojums uzskatāms par negaidītu, baumu līmenī par to tika runāts jau kādu laiku. Tomēr vēl aizvadītajā nedēļas nogalē, kad Formula 1 sacīkstes notika "Ferrari" mājvietā Itālijā, viņš šādu varbūtību kategoriski noliedza.

Di Montedzemolo "Ferrari" strādā jau kopš 1973. gada, kad sākotnēji kļuva par kompānijas dibinātāja Enco Ferari asistentu. Viņš strauji kāpa pa karjeras kāpnēm, drīz kļūstot arī par F1 komandas vadītāju. Savukārt kopš 1991. gada Di Montedzemolo bija "Ferrari" prezidents.

No "Ferrari" priekšsēdētāja amata 67 gadus vecais itālis atkāpsies oktobrī, bet šodien viņš presei sniedza oficiālu paziņojumu. Pagaidām vēl nav zināms, ko Di Montedzemolo darīs turpmāk, taču jau iepriekš tika runāts, ka viņš varētu iet politikā.

Nav noslēpums, ka Di Montedzemolo aiziešana no "Ferrari" ir tiešā veidā saistīta ar komandas sliktajiem rezultātiem pēdējās sezonās. Pēdējo četru gadu laikā tā guvusi tikai sešas uzvaras, bet šogad vēl nav izdevies uzvarēt nevienā posmā. Konstruktoru kausā "Ferrari" pēdējo reizi uzvarēja 2008. gadā.

Kimi Raikonenam šogad pat nav izdevies kāpt uz pjedestāla, kamēr Fernando Alonso to paveicis tikai divas reizes. Raikonens pēc 2015. gada plāno beigt karjeru F1 čempionātā, tādēļ paredzams, ka arī nākošgad brauks "Ferrari". Savukārt Alonso nākotne ir neskaidra un tiek baumots, ka viņš varētu lauzt līgumu, lai pievienotos kādai citai komandai, iespējams, "McLaren".

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties