02.12.2013. 18:27
Anglijas Premjerlīgas klubs "Fulham" aizvadītajā nedēļas nogalē pēc sestā zaudējuma pēc kārtas nolēma no darba atbrīvot nīderlandiešu treneri Martinu Jolu. Viņa vietu ieņems vēl viens nīderlandietis Renē Mēlenstēns, kurš bija Jola asistents, bet pirms tam sešus gadus bija Aleksa Fērgusona palīgs Mančestras "United".

"Runāju ar Martinu, lai "Fulham" vārdā pateiktos viņam par darbu pēdējo trīs sezonu laikā un jo īpaši kopš manas kļūšanas par kluba vadītāju," sacīja jaunais "Fulham" īpašnieks Šahīds Hāns, kurš šā gada jūlijā nopirka klubu par 150-200 miljoniem sterliņu mārciņu.

"Martins bija ļoti laipns, un novērtēju viņa sapratni šajā situācijā. Martins neapšaubāmi ir teicams futbola cilvēks, un viņš ir ieguvis manu visdziļāko cieņu par kluba labā paveikto," Hāns turpināja. "Tomēr mūsu sliktais sniegums un rezultāti šosezon nav noliedzami un "Fulham" līdzjutēji ir pelnījuši ko labāku. Kamēr līdz sezonas beigām ir palikusi vairāk nekā puse spēļu, bija nepieciešamas tūlītējas pārmaiņas."

"Tā bija privilēģija vadīt "Fulham" – vienu no lielajiem klubiem Premjerlīgā vai jebkur citur pasaulē," pēc atlaišanas teica Martins Jols. "Šosezon esmu sarūgtināts, bet zinu, ka "Fulham" un tā līdzjutējus gaida labākas dienas. Vienmēr novērtēšu šeit gūto pieredzi un vēlos pateikties Hāna kungam un jebkuram klubā par doto iespēju."

Jolu amatā aizstās viņa tautietis Mēlenstēns. "Renē ieradās "Fulham", lai asistētu Martinam, taču šodien viņam tika piedāvāts izaicinājums un iespēja stāties Martina vietā. Pateicos Renē par tā pieņemšanu, un tagad lūkojamies nākotnē. Esmu ļoti pārliecināts par Renē," sacīja Hāns. "Novērtēju Hāna kunga doto uzticību un darīšu visu iespējamo, lai to attaisnotu. Vēlamies atgriezt "Fulham" atpakaļ trasē. Sākot ar trešdienas vakaru," teica Renē Mēlenstēns.

57 gadus vecais Martins Jols, kurš pirms tam vadīja Amsterdamas "Ajax", par "Fulham" galveno treneri kļuva 2011.gada jūnijā. Viņa vadībā "Fulham" Premjerlīgā ierindojās devītajā un 12.vietā, bet šosezon, piedzīvojot sešus zaudējumus pēc kārtas, ar desmit punktiem 13 spēlēs ir noslīdējusi jau uz izkrišanas zonu – 18.vietu. Pēdējais piliens bija zaudējums pret tiešo konkurenti "West Ham" – 0:3 izbraukumā.

Savukārt 49 gadus vecais Renē Mēlenstēns ilgu laiku ir strādājis Katarā, bet Eiropā viņš ir bijis tikai Dānijas kluba "Brondby" un Mahačkalas "Anzhi" galvenais treneris. Mahačkalas klubā Mēlenstēns īsu laiku bija Gūsa Hidinka asistents, pēc tam kļuva par galveno treneri, taču finansiālo problēmu radīto juku laikā tika atbrīvots jau pēc 16 dienām. Iepriekšējos sešus gadus Mēlenstēns bija Aleksa Fērgusona asistents Mančestras "United", kur ir strādājis arī ar jauniešu un dublieru komandām.

Izmantotie resursi:Fulham Football ClubBurāšanas Klubs 360 R.Feldmaņa 8, Rīga, LV-1014
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties