10.05.2013. 19:32

Tuvu zaudējumam Madrides "Masters 1000" turnīrā šodien bija Rafaels Nadals, kurš ar 4:6, 7:6(3), 6:0 uzveica savu tautieti Davidu Fereru. Spānijas pirmajam numuram bija seta un 4:2 pārsvars, kuru Ferers nespēja noturēt.

Rafaelam Nadalam šodien bija 22. tikšanās ar savu tautieti un pašreizējo Spānijas pirmo numuru Davidu Fereru, kuram Rafu izdevies uzveikt tikai četras reizes. No tām tikai viena uz māla seguma, kas bija abu pašā pirmajā spēlē 2004. gadā Štutgartē.

Nadals šodienas maču saka vāji un savu servi pirmo reizi zaudēja jau 4. geimā. Izglābies no 0:40, Rafa pēcāk netika galā ar ceturto breikbumbu, izsitot autā. Nadals atspēlējās septītajā geimā, kuru viņš pabeidza ar diviem izciliem apvedošajiem sitieniem. Pirmais no tiem tika izpildīts, pret pretinieku atrodoties ar muguru – 3:4.

Seta galotni labāk nospēlēja Ferers, kurš darbojās īpaši agresīvi un ar uzbrukumu pie rezultāta 5:4 ieguva setbumbu. Tās izspēlē Fereram izdevās sagaidīt korta vidū atsistu bumbiņu un setu pabeigt ar perfektu uzbrukumu pie tīkla – 6:4 pirmais sets Fereram. Davids uz māla bija zaudējis pēdējos 20(!) setus pret Nadalu. Spānijas otrais numurs pirmajā setā pie savas otrās serves uzvarēja tikai vienā no 12 izspēlēm.

Nadals neizbēgami otrajā setā kāpināja tempu un trešajā geimā Fereru nobreikoja uz nulles. Māla karalis šodien izskatījās tālu no optimālās formas un breiku atdeva jau nākamajā geimā, kuru Ferers pabeidza ar perfektu diagonālo apvedošo sitienu, atstājot Nadalu muļķa lomā pie tīkla – 2:2.

Sestajā geimā pēc Nadala kļūdām Ferers ieguva breiku un izvirzījās vadībā ar 4:2. Līdz uzvarai nebija tālu, taču tomēr arī ne tik ļoti tuvu. Tagad kārta pieļaut kļūdas vienkāršās situācijās bija Fereram, kurš gandrīz zaudēja četrus geimus pēc kārtas – Nadals 10. geimā nespēja izservēt setu – 5:5.

Ferers otrā seta 12. geimā pieļāva kritisku kļūdu. Nadalam servējot par taibreika panākšanu, Ferers nokļuva 15:30 pozīcijā. Nākamajā izspēlē Davidam bija izcila iespēja iegūt divas mačbumbas, taču tā vietā, lai sistu pustukšā kortā, viņš izvēlējās sist uz Nadala pusi un zaudēja izspēli. Vēlāk sekoja arī zaudējums taibreikā – 7:6(3) Nadala labā.

Kopš milzīgās kļūdas otrā seta 12. geimā Ferers šodien neuzvarēja vairs nevienā geimā jeb trešajā setā cieta "sauso" zaudējumu. Tādā pašā veidā Ferers izslēdzās arī pērn Romas pusfinālā, kad Nadalam zaudēja pirmā seta taibreikā. Šodien Nadalam ar lielu veiksmes devu izdevās uzvarēt ar rezultātu 4:6, 7:6(3), 6:4. Pusfināla pretinieks nāks no pāra Kei Nišikori – Pablo Anduhars.