31.07.2015. 17:42
UEFA Disciplinārlietu un Ētikas komisija ierosinājusi divas lietas, izskatot Albānijas "Kukesi" un Varšavas "Legia" spēli, kā arī Doņeckas "Shakhtar" iespējamo pārkāpumu spēlē pret "Fenerbahce", sūtot laukumā dopinga lietošanā pieķertu futbolistu.

Albānijas "Kukesi" kluba līdzjutēji vakar ar akmeni ievainoja viesus komandas "Legia" spēlētāju, un UEFA diplomāts nolēma spēli pārtraukt. "Legia" tobrīd bija vadībā 2:1.

UEFA oficiāli paziņojusi par disciplinārlietas ierosināšanu, kurā tiks izskatīta "Kukesi" vaina par mača pārtraukšanu, priekšmetu izmešanu laukumā, nekārtībām tribīnēs un neatbilstošu plakātu izvietošanu stadionā. Par priekšmetu izmešanu laukumā tiks izskatīta gan arī "Legia" atbildība, bet galējais lēmums tiks pieņemts pirmdien. Ja "Kukesi" tiks atzīta par atbildīgu par mača pārtraukšanu, to, visticamāk, sagaida tehniskais zaudējums.

UEFA ierosinājusi lietu arī par Doņeckas "Shakhtar", kura Čempionu līgas kvalifikācijas spēlē pret "Fenerbahce" (0:0) laukumā sūtīja arī dopinga lietošanā pieķerto brazīlieti Fredu. Turcijas klubs iesniedzis protestu UEFA, tiesa, pagaidām sportistam veikta tikai A prove.

Doņeckas komandas treneris Mirča Lučesku atzinis, ka saņēmis brīdinājumu no UEFA, ka Fredam nevajadzētu iziet laukumā, taču uzsver, ka nekādus oficiālus spriedumus nesaņēma: "Tas bija tikai mutisks ieteikums, un pagaidām šajā lietā nav ievesta skaidrība. Gaidām B proves rezultātus. Esmu šo tematu pārrunājis gan ar spēlētāju, gan komandu, un, protams, tiklīdz būs atzīta vai neatzīta spēlētāja vaina dopinga lietošanā, ņemsim vērā oficiālo lēmumu."

Pagājušajā vasarā tieši "Legia" skāra līdzīgs gadījums, kad tā uz pāris minūtēm uzlaida laukumā spēlētāju, kurš nebija līdz galam izcietis diskvalifikāciju. Toreiz "Legia" kā sodu saņēma tehnisko zaudējumu 0:3.

Savukārt Bosnijas un Hercegovinas izlase saņēmusi UEFA sodu par līdzjutēju rasistisku uzvedību spēlē pret Izraēlu. Bosniešiem piespriests naudas sods 18 tūkstošu eiro apmērā, kā arī nākamajā mājas mačā (pret Andoru) nāksies aizslēgt atsevišķu tribīņu daļu.

Izmantotie resursi:BBC Sport - Fenerbahce complain after Fred...Disciplinary – UEFA.orgPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties