04.07.2012. 21:49
Vimbldonas vīriešu vienspēļu turnīra pirmo pusfināla pāri veidos Rodžers Federers un Novaks Džokovičs, kuri trešdienas pēcpusdienā guva trīs setu uzvaras pret attiecīgi Mihailu Južniju un Florianu Maijeru, nodrošinot 27. savstarpējo tikšanos. Otrajā pusfinālā tiksies Endijs Marejs un Žo-Vilfrīds Tsonga. Abi šodien uzvarēja četros setos.

Rodžers Federers savā 33. "Grand Slam" ceturtdaļfinālā pēc kārtas tikās ar Mihailu Južniju, savstarpējo maču bilanci pret Krievijas tenisistu uzlabojot līdz 14-0. Šodien šveicietis svinēja vieglu uzvaru trīs setos ar rezultātu 6:1, 6:2, 6:2.

Federeram nebija iepriekšējā mačā novēroto muguras sāpju problēmu, šveicietis kortā kustējās bez diskomforta. Južnijs no 40:0 pārsvara zaudēja savu pirmo serves geimu, Federeram pie breika tiekot ar piekto mēģinājumu.

Šodienas mačs bija "vienos vārtos", un Federers ļoti viegli sasniedza savu astoto Vimbldonas pusfinālu (pirmais kopš 2009. gada). Federers 32. reizi spēlēs "Grand Slam" pusfinālā, kas ir jauns rekords, iepriekšējais ar 31 pusfinālu piederēja Džimmijam Konorsam.

Nedaudz grūtāk gāja čempionam Novakam Džokovičam. Serbijas un arī pasaules pirmais numurs tikās ar Florianu Maijeru. Vācietis ar labu uzbrukumu piektajā geimā izkārtoja sev breiku, kuru nostiprināt neizdevās, jo Džokovičs tūlīt atspēlējās – 3:3. Maijeram 9. geimā bija trīs breikbumbas (0:40), no kurām bija jārealizē pirmā.

Florians neprasmīgi izpildīja sitienu no gaisa, Džokovičam spējot atbildēt ar apvedošo sitienu pa līniju. Novaks atspēlēja visas trīs breikbumbas, bet nākamajā geimā pie pretinieka serves ar otro setbumbu pielika punktu pirmajam setam – 6:4. Maijers iepriekšējās četrās kārtās kopumā bija nospēlējis 17 setus, kas par sevi lika manīt. Nogurušais vācietis nopietnu pretestību izrādīt 2. un 3. setā nespēja, un Džokovičs guva uzvaru 6:4, 6:1, 6:4. Džokovičam 9. "Grand Slam" pusfināls pēc kārtas.

Federers ar Džokoviču oficiālās spēlēs tikušies 26 reizes, no kurām 14 gadījumos uzvarējis šveicietis, bet 12 mačos pārāks bijis serbs. Abu pēdējā spēle bija "French Open" pusfinālā, kurā Džokovičs bija pārāks ar 6:4, 7:5, 6:3. Interesanti, ka Vimbldonā abi līdz šim vēl ne reizi savā starpā nav spēlējuši.

Ceturto gadu pēc kārtas pusfinālā spēles britu pirmais numurs Endijs Marejs, kurš sev ierastā pasīvā spēlē dabūja krietni pamocīties pret Davidu Fereru, uzvarot četros setos ar 6:7(5), 7:6(6), 6:4, 7:6(4). Spānis sāka ļoti labi un pirmo kļūdu pieļāva tikai pēc nospēlētām 27 minūtēm.

Ferers nespēja izservēt gan pirmo, gan otro setu. Abās partijās bija taibreiki. Pirmo Ferers uzvarēja ar 7:5, bet otrajā izsēja 5:2 pārsvaru un arī neizmantoja setbumbu. Tas arī bija mača lūzums. Marejs, lai arī ne pārliecinoši, tomēr spēja gūt uzvaru.

Viņa pretinieks pusfinālā būs Žo Vilfrīds Tsonga. Francūzis pusfinālu sasniedzis otro gadu pēc kārtas (pērn zaudēts Džokovičam). Tsonga sesto reizi sešās oficiālās spēlēs tika galā ar Filipu Kolšraiberu – 7:6(5), 4:6, 7:6(3), 6:2. Tsonga uzvarējis visus sešus karjeras taibreikus pret Kolšraiberu.

Atraktīvais francūzis šodien slikti aizvadīja 2. setu, kurā varēja zaudēt ar 1:6. Kolšraibers pie 4:1 neizmantoja iespēju iegūt dubultbreiku, bet pēc tam zaudēja savu servi. Tsonga nesakarīgi nospēlēja seta galotni un pie 4:5 nenoturēja savu servi. Marejs uzvarējis piecas no sešām un četras spēles pēc kārtas pret Tsongu.