22.11.2014. 19:00
Šveices tenisa izlase sestdien Lillē nokļuva vienas uzvaras attālumā no pirmā Deivisa kausa titula, gūstot uzvaru dubultspēlē. Rodžera Federera un Stana Vavrinkas duets pārtrauca četru zaudējumu sēriju izlases sastāvā, ar 6:3, 7:5, 6:4 uzveicot Žiljēnu Beneto un Rišāru Gaskē.

Izmaiņas dubultspēļu sastāvā bija plānojušas veikt abas komandas, taču izdarīja tikai viesu izlase – iepriekš pieteiktā Marko Kjudinelli un Mihaela Lammera dueta vietā kortā tika laists Rodžera Federera un Stana Vavrinkas pāris. 2008. gada Pekinas olimpiskie čempioni izlasē kopā pēdējā laikā spēlēja neveiksmīgi un pirms šodienas bija zaudējuši četras spēles pēc kārtas, pēdējo panākumu gūstot pirms trim gadiem pret Portugāli.

Franciju pārstāvēja sākotnēji plānotais Žiljēna Beneto un Rišāra Gaskē pāris, tiesa, vēl no rīta bija ideja ar Gaskē kopā likt Žo-Vilfrīdu Tsongu. Viņi pusfinālā apspēlēja grūti uzvaramos čehus Tomāšu Berdihu un Radeku Štepāneku, sagādājot viņiem tikai otro zaudējumu izlasē. Gaskē un Tsonga šorīt kopā aizvadīja treniņu, taču vakar nesakarīgi vienspēli nospēlējušais Tsonga no varianta spēlēt dubultspēli tomēr atteicās.

Beneto ar Gaskē pirms diviem gadiem izcīnīja bronzas medaļas Londonas olimpiādē, bet Deivisa kausā līdz šim kopā vēl ne reizi nebija spēlējuši. Gaskē Deivisa kausā līdz šim bija nospēlējis tikai trīs dubultspēles, no tām divas ar Tsongu (abas uzvarētas). Beneto ar Gaskē Federeram un Vavrinkam zaudēja vienīgo iepriekšējo spēli, kas notika 2011. gada pavasarī Indianvelsā – 3:6, 6:4, 10:12.

Šveice 1. setā vienīgo breiku ieguva sestajā geimā. Vavrinka ar "backhand" sitienu pa līniju ieguva divas breikbumbas. Beneto pirmo atspēlēja ar "smešu", bet otrās breikbumbas izspēlē Šveices izlases "forehand" uzbrukumu sērija beidzās ar Gaskē caursišanu. Izvirzījušies vadībā ar 4:2, šveicieši pārsvaru nosargāja un setā bija pārāki ar 6:3.

Francijai 2. setā iespēju netrūka. Federers otrajā geimā pieļāva trīs kļūdas spēlē pie tīkla, bet tūlīt sekojošo breikbumbu novērsa ar "smešu". Divus geimus vēlāk Rodžeram vēl divas kļūdas, kas nozīmēja divas breikbumbas frančiem. Mājiniekiem abos gadījumos neizdevās atsist laukumā pretinieku serves. Astotajā geimā Beneto un Gaskē paši nopelnīja divas breikbumbas, taču atkal nekā.

Frančiem neizmantotās iespējas nācās nožēlot. Ja devītajā geimā, pateicoties divām lieliskām Beneto servēm, izdevās uzvarēt no 15:40, tad 11. geimā identisks deficīts izrādījās pārāk liels. Gaskē netrāpīja pirmo servi, bet Federers otro korta tukšajā pusē atsita ar "backhand", nokārtojot Šveicei 6:5 pārsvaru. Tūlīt izservēts sets, pietuvojoties uzvarai spēlē.

Mājiniekiem lauzt cīņas gaitu neizdevās, pat nebija pa spēkam uzvarēt kaut vienā setā. Gaskē ar Beneto 3. seta trešajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, vēl divas likvidēja divus geimus vēlāk, taču visus Šveices uzbrukumus atvairīt nespēja. Vavrinka ar sitienu pa vidu realizēja seta piekto breikbumbu. Francija atgūties nespēja, priekšpēdējā geimā vēl atsita vienu mačbumbu, tomēr novērst zaudējumu neprata – 3:6, 5:7, 4:6.

Cik liela nozīmē ir uzvarai dubultspēlē? Sešos no pēdējiem septiņiem fināliem tā komanda, kas pie rezultāta 1-1 bija pārāka dubultspēlē, dienu vēlāk kļuva par čempioni. Francija šonedēļ lūko izcīnīt desmito titulu, bet Šveice spēlē tikai otrajā finālā, pirmo 1992. gadā ar 1-3 izbraukumā zaudējot amerikāņiem.

Šveice tagad ir vadībā ar 2-1, tātad viesiem rīt nepieciešama uzvara vienā no divām vienspēlēm. Pirmajā no tām paredzēta Tsongas un Federera tikšanās, bet pēc tam – nepieciešamības gadījumā izšķirošā spēle starp Gaelu Monfīsu un Vavrinku.