05.07.2014. 09:48
Titulētais Šveices tenisists Rodžers Federers piektdien iekļuva Vimbldonas čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra finālā, kur varēs spēkoties par savu astoto šī turnīra uzvarētāja titulu karjerā.

Sacensībās ar ceturto numuru izliktais 17 «Grand Slam» titulu īpašnieks Federers aizvadītajā pusfināla spēlē ar 6-4, 6-4, 6-4 uzvarēja Kanādas pārstāvi Milošu Raoniču, kurš bija izlikts ar astoto numuru.

Pretinieka servi Federers lauza jau pirmā seta pirmajā geimā, bet seta turpinājumā atspēlēja divas breikbumbas. Otro lūzumu mačā šveicietis panāca otrā seta izskaņā, kad pie Raoniča serves ieguva uzreiz trīs breikbumbas un izmantoja otro no tām. Identiskā cīņas ritējumā arī trešajā setā Federers devītajā geimā ieguva uzreiz trīs breikbumbas, no kurām atkal izmantoja otro un pēcāk nodrošināja panākumu mačā.

Šī turnīra finālā Federers spēlēs devīto reizi karjerā. Vienīgo reizi finālos viņš zaudējis 2008.gadā spānim Rafaelam Nadalam, bet pērn šajās sacensībās šveicietis izstājās jau otrajā kārtā. Kopumā «Grand Slam» sacensību finālā Federers iekļuvis 25.reizi karjerā.

Līdz šim neviens tenisists vēsturē Vimbldonā nav spējis uzvarēt astoņas reizes.

Tikmēr Raoničs «Grand Slam» turnīra pusfinālā spēlēja pirmoreiz karjerā. Kāds Kanādas vīriešu tenisists Vimbldonas turnīra pusfinālu bija sasniedzis pēc 106 gadu pārtraukuma.

Federera pretinieks izšķirošajā cīņā būs serbu tenisists Novāks Džokovičs, kurš piektdien otro gadu pēc kārtas un trešo reizi karjerā iekļuva Vimbldonas čempionāta finālā.

Sacensību pirmā rakete aizvadītajā pusfināla cīņā ar 6-4, 3-6, 7-6 (7:2), 7-6 (9:7) uzvarēja bulgāru Grigoru Dimitrovu, kurš bija izlikts ar 11.numuru.

Pirmajā setā Džokovičs panākumu nodrošināja, izmantojot vienīgo iekrāto breikbumbu, bet otrajā setā viņš nenosargāja 3-1 pārsvaru, zaudējot seta pēdējos piecos geimos pēc kārtas. Trešā seta gaitā serbs atspēlēja vienīgo breikbumbu un pārliecinoši uzvarēja taibreikā, bet ceturtajā setā Dimitrovs ātri atguvās no trešajā geimā zaudētās serves. Turpinājumā bulgārs neizmantoja četras breikbumbas, bet Džokovičs - divas. Savukārt taibreikā serbs pamanījās atspēlēt trīs setbumbas, kas vēlāk viņam deva uzvaru.

Pērn Džokovičs šī turnīra finālā piekāpās britam Endijam Marejam, kuru šogad ceturtdaļfinālā uzvarēja tieši Dimitrovs, bet iepriekš viņš šajā turnīrā triumfējis 2011.gadā.

Džokovičs «Grand Slam» turnīra finālā spēlēs 14.reizi karjerā, bet līdz šim viņa kontā ir seši augstākās raudzes tituli. Ja serbs šajās sacensībās uzvarēs, viņš nākamnedēļ atgriezīsies pasaules ranga pirmajā vietā.

Tikmēr Dimitrovs līdz kāda «Grand Slam» turnīra pusfinālam bija ticis pirmoreiz karjerā. Viņa labākais sasniegums iepriekš bija šogad Austrālijā sasniegtais ceturtdaļfināls, bet jaunākajā pasaules rangā viņš pirmoreiz iekļūs labāko desmitniekā.

Fināls vīriešu vienspēļu turnīrā risināsies svētdien.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933