02.06.2015. 10:00
Šodien "French Open" turnīrā uzzināsim pirmos pusfinālistus. Vispirms plkst. 15:00 abos galvenajos kortos notiks sieviešu sacensību ceturtdaļfināli, bet pēc tam kārta uzstāties kungiem. Otrdien spēlēs arī divi iepriekšējo gadu čempioni – 2008. gada uzvarētāja Ana Ivanoviča un gadu vēlāk Parīzē triumfējušais Rodžers Federers.

Rodžers Federers šodien spēlēs trešo dienu pēc kārtas, kas "Grand Slam" turnīros nav ierasta prakse. 2009. gada čempionam gan situācija nav pārāk sarežģīta, jo gan svētdien, gan vakar pret Gaelu Monfīsu bija jāspēlē tikai divi seti, turklāt abos gadījumos viss notika samērā ātri.

Tā parasti ir arī mačos pret Stenu Vavrinku. Federeram pret Šveices otro numuru ir iespaidīga 16-2 bilance. Vavrinka abas uzvaras guvis Montekarlo turnīrā (2009, 2014). Pirms dažām nedēļām Romā Rodžers uzvarēja ļoti viegli ar 6:4, 6:2. Četros izspēlētājos "Grand Slam" mačos Federers tautietim zaudējis tikai vienu setu, bet abās iepriekšējās "French Open" cīņās uzvarējis ar 3-0, tādā veidā pie panākuma tiekot divus gadus pēc kārtas (2010-11) ceturtajā kārtā. Vavrinka šogad Parīzē četros mačos zaudējis tikai vienu setu un izskatījies samērā labi, taču galvenais jautājums mačos pret Federeru, kā vienmēr, ir psiholoģiskā barjera, kas arvien eksistē.

It kā vis skaidrs arī ar otro maču. Kei Nišikori dominējis savstarpējos dueļos ar Žo-Vilfrīdu Tsongu, iekrājot 4-1 rādītāju. Japānis Tsongu divreiz uzveicis arī Parīzē, tiesa, ne "Roland Garros", bet gan šajā pilsētā notiekošajā "Masters 1000" turnīrā. Skaidrs, ka Tsongam šodien būs lielāks skatītāju atbalsts, taču Nišikori ir nesatricināms, viņu tādi faktori nespēj negatīvi ietekmēt.

Japānis ir nospēlējis par vienu maču mazāk nekā konkurenti, tāpēc par nogurumu sūdzēties nevar. Spēles ziņā viņam atbildes būs uz visiem Tsongas jautājumiem. Francūzis spēlējis kā pa viļņiem, bet jāteic arī, ka viņam bijis tikai viens patiešām spēcīgs pretinieks – iepriekšējā kārtā uzveiktais Tomāšs Berdihs. Tajā spēlē varēja redzēt gan labi spēlējušo Tsongu, gan arī tādu Tsongu, kurš, nokļūstot uzvaras tuvumā, pamatīgi sanervozējas un apjūk. Loģika saka, ka Nišikori Tsongam šodien būs pārāk ciets rieksts, pat ar lielu savu fanu atbalstu.

Var jau teikt, ka nekorekti jau atdot Ivanovičai vietu pusfinālā, taču argumentus Eļinas Svitoļinas uzvarai pār 2008. gada čempioni atrast ir patiešām grūti. Viss norāda uz to, ka Bastiana Švainštaigera entuziastisko fanošanu Anai varēsim izbaudīt vēl vismaz divos mačos (ieskaitot šodienu). Ivanovičai ir perfekta 6-0 bilance pret Ukrainas pirmo raketi, šajās cīņās zaudējot tikai vienu setu. Pirms mēneša Madridē Ana uzvarēja ar 6:3, 6:4, bet pērn "French Open" 2. kārtas mačā bija pārāka ar 7:5, 6:2. Svitoļina ir aizsardzības tipa spēlētāja, kurai uzbrukumā nav pietiekami daudz opciju, lai varētu nopietni apdraudēt Ivanoviču. Serbijas tenisistei liels pluss konkrēti šodien būs pieredze – viņa zina, kā uzvarēt "Grand Slam" ceturtdaļfinālā, bet 2010. gada "French Open" junioru čempionei šodien pirmais "Grand Slam" ceturtdaļfināls.

Grūtāk uzvarētāju prognozēt Lucijas Šafāržovas un Garbinjes Mugurusas mačā. Abas tenisistes iepriekš nav sacentušās, abām ir dominējošs uzbrukums ar labu servi. Šafāržova "Grand Slam" turnīros ir bijusi tālāk par ceturtdaļfinālu (pērn pusfināls Vimbldonā), bet Mugurusai tas vēl nav izdevies. Spānijas tenisiste pirms gada sāka cerīgi pret Mariju Šarapovu, taču zaudēja trīs setos. Šodienas cīņā uzvarētāja varētu būt tā, kura kļūdīsies mazāk. Šajā sakarā labākas izredzes ir čehietei, jo Mugurusai spēlēs mēdz gadīties vairāku geimu posmi, kad grūti trāpīt laukumā.FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties