19.01.2017. 22:00

Tā kā Rodžers Federers pirms "Australian Open" nebija spēlējis kopš Vimbldonas, viņš bija spiests atkāpties rangā un izkrita no pirmā desmitnieka. Melburnā Rodžers izlikts ar 17. numuru. Tas nozīmēja, ka jau 3. kārtā iespējama tikšanās ar Top 10 spēlētāju, un tieši tā arī ir noticis.

Lari arī Tomāšs Berdihs pēdējās sezonās spēlē vāji un nav draudīgākais elites tenisists, Federera pašreizējā forma viņam neļauj pirms mača justies droši par kārtējo uzvaru pār čehu pirmo numuru. Federeram pret Berdihu ir 16-6 bilance, uzvarot pēdējos piecus mačus.

Melburnā abi tikās arī pērn, kad tas notika ceturtdaļfinālā, kur Federers uzvarēja ar 7:5, 6:2, 6:4. Federers Berdihu Melburnā pieveicis visos trīs mačos, pirmie divi notika 2008. un 2009. gadā.

Aizvadot pirmo oficiālo turnīru kopš jūlija sākuma, Federers šonedēļ spēlējis nepārliecinoši. Pirmajās divās kārtās bija vāji pretinieki, pret kuriem ar tādu tenisu pietika. Jirgens Melcers uzveikts četros setos, bet vēl viens kvalifikāciju izgājušais spēlētājs Noa Rubins trijos setos. Tiesa, arī šajā mačā Federeram vienu setu vajadzēja zaudēt, bet viņš 3. setā uzvarēja no 2:5, atspēlējot divas setbumbas.

No rītdienas programmā esošajam astoņām vīriešu turnīra spēlēm kā saistoša vēl jāmin Žo-Vilfrīda Tsongas un Džeka Soka tikšanās. Francūzis amerikāni pavisam nesen četros setos pieveica viņa mājās Ņujorkā un ir favorīts arī šoreiz turnīrā, kur viņš 2008. gadā sasniedza finālu. Soks ir labā formā, šobrīd sakrājot sešu uzvaru sēriju, kas sākās Oklendā, kur viņš pagājušajā nedēļā kļuva par čempionu.

Dāmu turnīrā patiesi glamūru spēļu piektdien nav, tiesa, viena piesaista uzmanību, zinot abu spēlētāju sasniegumus un vēsturi. Titulētās Svetlana Kuzņecova un Jeļena Jankoviča pirmoreiz tikās 2006. gadā "US Open", kur trīs setu mačā uzvarēja Serbijas tenisiste. Apbrīnojamā kārtā abas "Grand Slam" turnīros kopš tā laika vairs nav tikušās, bet visos pārējos turnīros kopā aizvadītas 14 spēles. Vairāk uzvaru ir Jankovičai (8-6).

Šodienas programma atrodama šeit. Turnīru rādi abi Eurosport kanāli.