20.06.2015. 16:00
Septiņkārtējais Halles čempions Rodžers Federers šodien pusfinālā divos taibreikos ar rezultātu 7:3 un 7:4 pieveica Ivo Karloviču, gūstot 50. uzvaru šajā Vācijas turnīrā.

Pirmajā setā breika iespēju nebija, bet taibreika atrisinājums notika septītā punkta izspēlē. Ivo Karlovičam neizdevās trāpīt pirmo servi, bet Rodžers Federers otro lieliski atsita ar "backhand" – šveicietim izdevās apvedošais sitiens, sodot pie tīkla izskrējušo horvātu milzi. Karlovičs taibreika beigās pie rezultāta 3:6 izcēlās ar dubultkļūdu.

Karlovičs 2. seta ceturtajā geimā sagaidīja vairākas Federera kļūdas un ieguva savu vienīgo breikbumbu mačā. Rodžeram kritiskā brīdī izdevās laba serve uz pretinieka "backhand", un Karlovičs bumbiņu atsita tīklā. Federeram breikbumbu šodien nebija, taču arī tās nebija nepieciešamas, jo viņš spēja uzvarēt divos taibreikos.

Otrais taibreiks gan viņam varēja beigties nepatīkami. Federers piektā punkta izspēlē ar apvedošo sitienu ieguva minibreiku, kuru uzreiz zaudēja, nospēlējot pasīvi. Karlovičs sagaidīja iespēju un precīzi sita labajā stūrī – 3:3. Federers gandrīz zaudēja nākamo punktu ar servi, jo viņa "forehand" sistā bumbiņa pavisam nedaudz no ārpus skāra sānu līniju. Tas tika apstiprināts ar "Hawk-Eye" palīdzību, pirms tam bija nosaukts auts.

Federers tādējādi 3:4 deficīta vietā ieguva 4:3 pārsvaru. Karlovičs otro reizi šajā taibreikā ar savu servi punktu zaudēja pie rezultāta 4:4, kad viņš vienkāršā situācijā pie tīkla kļūdījās ar "volley" sitienu. Tas arī bija viss. Federers uzvarēja ar rezultātu 7:6(3), 7:6(4). Federeram pret Karloviču taibreikos ir 15-3 bilance, uzvarot pēdējos septiņus. Interesanti, ka Ivo šonedēļ zaudēja visus piecus taibreikus.

Karlovičs pēc vakar gūtajiem 45 eisiem (rekords trīs setu mačā) šodien spēja trāpīt "tikai" 20. Karlovičs šonedēļ četros mačos saservēja 114 eisus. Horvātu veterānam karjeras laikā 10 turnīros izdevies izcelties ar 100+ eisiem. Visvairāk eisu vienā turnīrā viņam bija 2009. gadā Vimbldonā, kur viņš tika līdz ceturtdaļfinālam. Karlovičam toreiz bija 158 eisi.

Halle kļuva par septīto turnīru, kurā Federers guvis vismaz 50 uzvaru. Rodžeram šajā Vācijas turnīrā ir 50-5 bilance. Federers rīt spēlēs savā 10. Halles finālā, viņš uzvarējis septiņus no iepriekšējiem deviņiem. Federers Halles finālu sasniedzis pēdējos 10 turnīros, kuros šeit piedalījies. Pēdējo reizi līdz finālam neizdevās tikt 2002. gadā, kad pusfinālā piedzīvots zaudējums pret Nikolasu Kīferu.