01.06.2014. 22:16
Leģendārais Šveices tenisists Rodžers Federers joprojām tic, ka var uzvarēt Vimbldonas čempionātā, kaut pirmo reizi desmit gadu laikā nav sasniedzis Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu.Kā ziņots, ceturtās kārtas spēlē latvietis...

Kā ziņots, ceturtās kārtas spēlē latvietis Ernests Gulbis svētdien ar rezultātu 6-7 (5:7), 7-6 (7:3), 6-2, 4-6, 6-3 pieveica visu laiku titulētāko tenisistu Federeru.

Šis Federeram bija pirmais piecu setu zaudējums Francijas atklātajā čempionātā viņa karjerā, bet ceturtdaļfinālu šajā turnīrā viņš nesasniedza pirmoreiz kopš 2004.gada, kad trešajā kārtā piekāpās brazīlietim Gustavu Kuertēnam.

"Uzskatu, ka tad, kad esmu vesels, kāds esmu bijis jau 6-9 mēnešus, joprojām varu mačus aizvadīt labi," pēc mača Federers atzina, ka joprojām var spēlēt labā līmenī. "Tāpēc esmu ļoti daudzsološi noskaņots par savām izredzēm Vimbldonā."

2012.gadā Federers Vimbldonā uzvarēja septīto reizi savā karjerā, atkārtojot Pīta Samprasa rekordu. Viņš ieguvis 17 "Grand Slam" titulus, kas ir augstākais sasniegums vēsturē. Ja 32 gadus vecais Federers triumfēs Londonā, viņš kļūs par visu laiku vecāko šī turnīra čempionu.

"Garīgi jau esmu pārslēdzies uz zāles sezonu, ja godīgi. Māla sezona bija jautra, tomēr dodamies uz priekšu," Federers apgalvoja, ka ilgi nekavējas atmiņās par zaudējumu Gulbim. "Protams, ir nepatīkami zaudēt. Man bija iespējas otrajā setā, bet viņš atspēlējās ceturtajā un vairs nerādīju labāko sniegumu piektajā setā."

Otrajā setā Federers neizmantoja divas setbumbas, bet Gulbis cīņas gaitu pilnībā salauza ceturtajā setā, kad pie rezultāta 2-5 paņēma medicīnisko pārtraukumu, bet pēc atgriešanās darbojās jau ar dubultu sparu.

"Uzskatu, ka Gulbis paveica labu darbu un tieši otrais sets bija izšķirošais. Šī bija smaga cīņa un esmu vīlies, ka zaudēju," atzina šveicietis.

Gulbis otro reizi karjerā sasniedzis "Grand Slam" sacensību ceturtdaļfinālu, kas nākamajā nedēļā ATP pasaules rangā, visticamāk, ļaus pakāpties vismaz uz 13.vietu.

Ceturtdaļfinālā Gulbis otrdien samēros spēkus ar sesto numuru izlikto čehu Tomāšu Berdihu, kurš ar 6-4, 6-4, 6-4 uzveica amerikāni Džonu Isneru, kurš izlikts ar desmito numuru.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301