08.07.2015. 19:05
Septiņkārtējais čempions Rodžers Federers no Šveices trešdien jau desmito reizi karjerā sasniedza prestižā Vimbldonas tenisa turnīra vīriešu vienspēļu turnīra pusfinālu.

• Federers sasniedz Vimbldonas tenisa turnīra ceturto kārtu 2015. g. 4. jūlijs
  • Federers astoto reizi uzvar Halles turnīrā 2015. g. 21. jūnijs

Sacensību otrā rakete ceturtdaļfināla mačā ar 6-3, 7-5, 6-2 pieveica ar 12.numuru izlikto Žilu Simonu no Francijas. Kaut cīņa divas reizes tika pārtraukta lietus dēļ, Federeram neradās lielas problēmas gūt uzvaru.

«Apstāties lietus dēļ un atkal atsākt spēlēt vienmēr ir grūti, tomēr domāju, ka mana pieredze bija priekšrocība,» pēc dueļa teica Federers.

Tiesa, otrā seta otrajā daļā Federers reizi zaudēja savu servi, turklāt pirms tam viņš bija uzvarējis 116 savas serves geimus pēc kārtas, šai sērijai sākoties vēl jūnijā notikušajā Halles turnīrā.

2012.gadā Federers Vimbldonā uzvarēja septīto reizi savā karjerā, atkārtojot Pīta Samprasa rekordu. Viņš ieguvis 17 «Grand Slam» titulus, kas ir augstākais sasniegums vēsturē. Pašlaik 33 gadus vecais šveicietis arī pretendē uz kļūšanu par atklātās ēras vecāko «Grand Slam» čempionu.

Pusfināla mačā Federers piektdien sacentīsies ar mājinieku Endiju Mareju, kurš sacensībās uzvarēja 2013.gadā. Sacensību trešā rakete ceturtdaļfinālā ar 6-4, 7-5, 6-4 pieveica pasaules ranga 56.numuru Vaseku Pospisilu no Kanādas.

Zīmīgi, ka pirmdien Pospisils pavadīja kortā vairāk nekā astoņas stundas, jo sākumā uzvarēja piecu setu maču vienspēļu turnīrā, bet pēc tam vēl vienā piecu setu cīņā cieta neveiksmi dubultspēlēs.

Tas Federeram būs jau 37. «Grand Slam» pusfināls karjerā.

Federers pieveica Mareju 2012.gada Vimbldonas turnīra finālā, bet vien pāris nedēļu vēlāk tajos pat kortos Londonas olimpisko spēļu titula mačā brits revanšējās.

Pārējie divi pusfinālisti tiks noskaidroti vēlāk trešdien - ar ceturto numuru izliktais šveicietis Stans Vavrinka tiekas ar Rišāru Gaskē no Francijas, kuram ir 21.numurs, bet galvenajam favorītam Novākam Džokovičam no Serbijas gaidāms duelis ar horvātu Marinu Čiliču, kurš izlikts ar devīto numuru.