15.03.2012. 09:30
Šonakt tika aizvadītas visas 4. kārtas spēles Indianvelsas „Masters 1000” prestižajā turnīrā. No favorītiem tālāk tika gan ranga pirmais numurs Novaks Džokovičs, gan spānis Rafaels Nadals, gan arī šveicietis Rodžers Federers. Par lielākajiem pārsteigumiem aizvadītajā naktī noteikti uzskatāmi Almagro pārliecinošā uzvara pār Tomašu Berdihu (ATP - 7.) un Nalbandiana iekļūšana ceturdaļfinālā, sakaujot Žo - Vilfrīdu Tsongu.

Kā pirmais no TOP 3 ceturdaļfinālu sasniedza Novaks Džokovičs, kurs ne bez pūlēm uzveica Krievijas tenisa pārstāvi Denisu Istominu.

Pirmais sets aizritēja pilnīgā Džokoviča zīmē, atstājot Istominu uz nulles, taču otrajā setā Džokovičam negaidīti radās problēmas pie savas serves. Krievam bija septiņas iespējas lauzt Džokoviča servi (2 no tām – setbumbas), taču to tā arī izdarīt neizdevās. Tenisisti nonāca līdz otrā seta taibreikam, kurā pārāks izrādījas Istomins, vinnējot to ar rezultātu 7:5.

Jau pašā trešā seta sākumā Džokovičs bija nolēmis ilgi nevilcināties un izmantoja iespēju izvirzīties vadībā ar breiku, uz ko Istomins turpmākajā seta gaitā vairs nespēja atbildēt. Septītajā geimā Džokovičs panāca vēl vienu breiku, un rezultāts kļuva jau 5:2 serba labā. Ranga līderim servējot, Istomins neparādīja neko spīdošu, un Novaks varēja svinēt iekļūšanu Indianvelsas turnīra nākamajā kārtā. Spēles gala rezultāts - 6:0 6:7(5) 6:2.

Nadala pretinieks 4. kārtā bija spēcīgais ukrainis Aleksandrs Dolgopolovs. Lai gan tika cerēts, ka ATP ranga 21. vietas īpašnieks spēs izrādīt nopietnāku konkurenci Rafaelam Nadalam, taču tā nenotika.

Pirmajā setā Nadals tika pie viena breika, pats savu servi neatdodot, lai gan Dolgopolovam breika iespējas bija, kas nozīmēja spāņa izvirzīšanos vadībā ar viena seta pārsvaru. Otrajā setā jaunais ukrainis nespēja atrast nopietnākus argumentus, lai apstrīdētu Nadala gājienu pretī uzvarai, zaudējot savus serves geimus divas reizes, kamēr Nadals spēlēja pārliecinoši. Dolgopolovam gan radās maza cerība pie rezultāta 2:5, kad spānis servēja par uzvaru mačā (ieguva divas breikbumbas), taču arī to neizdevās realizēt, un Nadals vienkārši noveda maču līdz uzvarai. Lai sasniegtu ceturdaļfinālu spānim bija nepieciešama vien stunda un 17 minūtes.

Rodžera Federera pretinieks 4. kārtā bija 24 gadus vecais brazīlietis Tomass Beluči, kurš patlaban ATP rangā ieņem 50. vietu.

Pirmajā setā par pārsteigumu daudziem labāk nospēlēja brazīlietis, neļaujot Federeram pat tik līdz breika iespējai, kamēr Federers nespēja nosargāt savu servi neskartu, zaudējot to veselas divas reizes.

Otrajā setā laukumā dominēja jau Federers, kas arī vainagojās ar panākumiem - tika iespēts Beluči pirmajā setā sasniegtais - neļauts pretiniekam pat aizsniegties līdz breika iespējai, kamēr pats lauza pretinieki servi divas reizes, uzstādot otrā seta galarezultātu - 6:3. Trešajā setā Rodžers turpināja iesākto un ieguva breika pārsvaru. Beluči gan mēģināja atspēlēties, taču nesekmīgi, kā rezultātā Federers svinēja savu 73 pēc kārtas iegūto uzvaru pret ārpus TOP 20 rangā esošajiem tenisistiem.

Pēc spēles Federers sacīja: "Es nevarēju pāriet no vakardienas mača. Biju par to ļoti pārsteigts, bet beigās tomēr atradu veidu, kā uzvarēt. Tas bija ļoti svarīgi, jo šādas uzvaras ļauj justies daudz labāk."

Šveicietis ceturdaļfinālā tiksies ar Huanu Martinu Del Potro, pret kuru šogad aizvadījis jau divi spēles un abās guvis uzvaras.

Turnīra ceturdaļfinālu sasniedzis arī argentīnietis Davids Nalbandians, kurš trijos setos sīvā cīņā apspēlēja francūzi Žo - Vilfrīdu Tsongu. Argentīnas tenisa pārstāvis mača sākumā gan izvirzījās vadībā ar breiku, taču turpinājums vis nebija tik spīdošs, līdz otrajā setā pie rezultāta 4:5, Tsongam servējot par uzvaru mačā, Nalbandians pēkšņi spēja rast papildus spēkus un atspēlēja viena breika pārsvaru, tādējādi izlīdzinot rezultātu setā. Arī nākamos divus geimus negaidīti uzvarēja argentīnietis, kas nozīmēja, ka uzvarētāja noteikšanai būs nepieciešams trešais sets.

Jau trešā seta ceturtajā geimā Nalbandians izvirzijās vadībā ar rezultātu 3:1, nākamajā geimā arī nostiprinot savu pārsvaru un tādējādi atrodoties vien divus geimus no uzvaras. Seta turpinājumā Tsonga lai arī centās, taču nespēja lauzt spēles gaitu, kas nozīmēja argentīnieša uzvaru visā mačā - 3:6 7:5 6:3. Nalbandiana pretinieks nākamajā turnīra kārtā būs spānis Rafaels Nadals.

Ceturtdaļfinālā iekļuvis arī mājinieks Džons Isners, kurš atriebās Metjū Ebdenam par sava tautieša Mārdija Fiša apspēlēšanu 3. kārtā. Isneram šoreiz uzvara divos setos ar rezultātu 6:4 7:5. Amerikāņa kontā 31 no 35 uzvarētām izspēlēm pie savas 1. serves. Isnera pretinieks 1/4 finālā būs Žils Simons no Francijas.

Diezgan negaidīts iznākums piemeklēja 4. kārtas spēli starp Tomašu Berdihu (ATP - 7.) un Nikolasu Almagro (ATP - 12.), kurā pasaules 12. rakete pārliecinoši apsēlēja uz hard seguma labi spēlējošo čehu ar rezultātu 6:4 6:0, pirmo reizi sasniedzot Indianvelsas turnīra ceturdaļfinālu. Almagro ceturdaļfinālā spēkosies ar ATP ranga līderi Novaku Džokoviču.

Ceturdaļfinālu sasnieguši arī francūzis Žils Simons un Huans Martins Del Potro, kuri ceturdaļfinālā spēkosies attiecīgi ar Džonu Isneru un Rodžeru Federeru.

Ranga trīspadsmitās vietas īpašnieks Žils Simons 4. kārtā trijos setos nolauza pašreiz labi spēlējošo amerikāni Raienu Harisonu, bet Del Potro sava pārākuma apliecināšanai pret Istominu bija nepieciešamas 2 stundas un 46 minūtes. Pirmo setu argentīnietis pret Davida Ferera pāridarītāju izcīnīja tikai taibreikā, uzvarot tajā ar 7:2. Otrajā setā Del Potro nepadevās pirmās serves izpildīšana (tikai 48%), un tenisisti, katrs pa reizei laužot pretieka servi, atkal nonāca līdz taibreikam, kurā šoreiz pārāks jau bija Istomins. Trešajā setā Del Potro lielas cerības uz uzvaru Istominam vairs nedeva, divreiz laužot uzbekistānieša servi, turklāt pārliecinoši spēlējot pats pie savas serves, kas garantēja uzvaru ar rezultātu 7:6(2) 6:7(6) 6:2 līdz ar to arī iekļūšanu Indianvelsas turnīra 1/4 finālā.