03.01.2014. 12:20
Šveices tenisa pirmais numurs Rodžers Federers Brisbenas "ATP World Tour 250" turnīrā iekļuvis pusfinālā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs. Šodien vienspēļu ceturtdaļfinālā Federeram nepilnas stundas laikā ļoti viegla uzvara pār Marinko Matoševiču – 6:1, 6:1.

Rodžers Federers līdz šim nebija ticies ar Marinko Matoševiču. Mača sākums šveicietim izdevās smagnējs – viņš zaudēja pirmās trīs izspēles, kā rezultātā bija spiests atspēlēt trīs breikbumbas.

To paveicis, viņš nākamajā geimā, pateicoties Marinko dubultkļūdām, pats tika pie breika. Matoševičs, kurš pirms šī gada Brisbenas turnīra Austrālijā nebija uzvarējis nevienā mačā (iepriekš 0-9, bet šeit divas uzvaras), spēlēja haotiski un tūlīt vēlreiz zaudēja savu servi. Federers ātri bija priekšā ar 5:0, kad beizot pie pirmā geima tika Matoševičs. Austrālijas trešais numurs abos setos spēja uzvarēt tikai vienā geimā, mačam noslēdzoties nieka 57 minūtēs.

Federera pretinieks pusfinālā būs 2013. gada "Australian Open" ceturtdaļfinālists Žeremī Šardī. Otru pusfināla pāri veidos Kei Nišikori un Leitons Hjuits. Federers pusfinālu sasniedzis arī dubultspēlēs, kurās startē kopā ar francūzi Nikolā Maū.

Jau tagad zināms, ka Brisbenā būs jauns čempions, jo neviens no turnīrā atlikušajiem spēlētājiem pat nav bijis finālā. Iepriekš Nišikori ticis līdz pusfinālam, kas viņam izdevies arī tagad.