11.01.2015. 13:25
Šveices tenisa leģenda Rodžers Federers svētdien, 11. janvārī, kļuva par trešo tenisistu, kuram izdevies izcīnīt vismaz 1000 uzvaru augstākā līmeņa sacensībās. Federers nozīmīgo atzīmi sasniedza Brisbenā, kur "ATP World Tour 250" turnīra finālā ar 6:4, 6:7(2), 6:4 pārspēja Milošu Raoniču.

Rodžers Federers pirmo breiku ieguva jau otrajā uzņemšana reizē. Milošs Raoničs ar "forehand" kļūdu deva šveicietim breikbumbu. Tās izspēlē Kanādas tenisistam neizdevās trāpīt pirmo servi, ko Federers izmantoja, izveidojot veiksmīgu uzbrukumu pretinieka otrās serves izspēlē.

Ranga otrajam numuram ar trešajā geimā iegūto breiku pietika uzvara 1. setā – 6:4. Raoničs seta turpinājumā servēja pārliecinoši, bet uzņemšanā nopietnus draudus izteikt nespēja. Federers fināla 1. setā ar savu servi zaudēja tikai četrus punktus.

Raoničam ļoti neveiksmīgs bija arī 2. seta sākums. Milošs tikai vienā no piecām izspēlēm trāpīja pirmo servi un seta pirmo geimu pabeidza ar dubultkļūdu. Šajā setā Raoničam daudz labākas sekmes uzņemšanā un jau pēc trim geimiem izdevās atspēlēties. Raoničs uzvarēja dažās garajās izspēlēs, nopelnīja breikbumbu, bet tās izspēlē Federeram norāvās sitiens – 2:2.

2. seta uzvarētājs noskaidrojās taibreikā, kas Federeram sākās ļoti labi, bet beidzās ar sagrāvi. Federers taibreika ievadā 18 sitienu apmaiņā (mača garākā izspēle) ieguva minibreiku un tūlīt bija vadībā ar 2:0. Rodžers šokējoši vairs neuzvarēja nevienā punktā! Raoničs minibreiku atspēlēja ar veiksmīgu izgājienu pie tīkla, Federers kanādietim 4:2 pārsvaru deva ar "forehand" kļūdu, bet vēl vienu punktu uzņemšanā Raoničs nopelnīja, iespaidīgi atsitot Federera servi. Tādējādi Raoničs taibreikā no 0:2 uzvarēja ar 7:2!

Federers 3. setu sāka ļoti smagnēji – viņam vajadzēja astoņas minūtes, lai pirmajā geimā noturētu servi. Turklāt nācās atspēlēt trīs breikbumbas, visas novēršot ar labu servēšanu. Federers vēl divas breikbumbas atspēlēja piektajā geimā. Raoničam ļoti sarežģīts bija sestais geims, kurā Kanādas vadošais tenisists 10 minūšu ilgā cīņā atvairīja šveicieša uzbrukumus un tika galā ar divām breikbumbām.

Raoničs salūza desmitajā geimā, kurā viņš pie rezultāta 4:5 nevarēja atļauties zaudēt servi. Raoničam pie 30:30 dubultkļūda, kas nozīmēja mačbumbu Federeram. Milošs kritiskā brīdī netrāpīja pirmo servi, bet ar otro neko daudz nevarēja izdarīt – gara sitienu apmaiņa noslēdzās ar Raoniča raidījumu tīklā.

Federers tūlīt varēja līksmot par uzvaru – 6:4, 6:7(2), 6:4. Šveices labākais tenisists sezonu Brisbenā sāka otro gadu pēc kārtas. Arī pērn viņš tika līdz finālam, toreiz zaudējot Leitonam Hjuitam. Tagad veiksmīgs iznākums, izcīnot 83. vienspēļu titulu.

Taču šoreiz titula izcīnīšana nav galvenais notikums – uzvara pār Raoniču Federeram ir 1000. uzvara augstākā līmeņa sacensībās (bilance: 1000-227). Šveicietis kļuva par tikai trešo tenisistu, kurš guvis vismaz 1000 uzvaru. Pārējie divi ir Džimijs Konorss (1253) un Ivans Lendls (1071). Federers pirmo uzvaru svinēja 1998. gada septembrī Tulūzā pret Gijomu Raū (6:2, 6:2). Detalizēta statistika par Federera 1000 uzvarām aplūkojama šeit.