21.06.2015. 16:30
Rodžers Federers svētdien astoto reizi triumfēja Halles turnīrā, izcīnot 15. titulu uz zālāja seguma, bet kopumā iegūstot 86. ATP vienspēļu titulu. Šveicietis finālā ar rezultātu 7:6(1), 6:4 pārspēja Itālijas tenisistu Andreasu Sepi. Tikmēr ceturto Londonas titulu ieguva Endijs Marejs, kurš finālā ar 6:3, 6:4 ļoti viegli uzveica Kevinu Andersonu.

Fināls kopš septītā geima tika spēlēts zem jumta, jo sāka līt. Piespiedu pauze, kas ilga 13 minūtes, par labu nāca Itālijas tenisistam, kamēr Rodžers Federers vairākus punktus pēc cīņas atsākšanas nospēlēja slikti.

Andreass Sepi astotajā geimā ar "forehand" kļūdu neizmantoja breikbumbu, bet divus geimus vēlāk pie rezultāta 5:4 viņam bija vēl divas breikbumbas, kas bija setbumbu vērtībā. Federeru šonedēļ svarīgos punktos bieži izglābusi serve, un tā bija arī šoreiz – abas setbumbas atspēlētas ar eisiem.

Līdz taibreikam garajās izspēlēs maķenīt labāk un stabilāk darbojās Sepi, bet taibreikā Federers palielināja apgriezienus, nospēlēja tīrāk un sāka ar 4:0 starta izrāvienu. Sepi tik vien spēja, kā izvairīties no "sausā" zaudēta taibreika.

Itālijas tenisistam pēc zaudēta 1. seta rokas nenolaidās. Viņš 2. seta piektajā geimā ieguva breika iespēju, taču to nespēja realizēt, bumbiņu raidot tīklā ar "backhand" sitienu pa līniju. Federers septītajā geimā servi nosargāja no 0:30, bet nākamajā geimā nespēja izmantot trīs breikbumbas. Sepi divreiz veiksmīgi spēlēja uz šveicieša "backhand", bet vēl vienā gadījumā Rodžeru iegāza "forehand" sitiens – 4:4.

Tas bija Sepi pēdējais uzvarētais geims finālā. Federers devītajā geimā viegli noturēja servi, bet desmitajā geimā pielika mačam punktu. Federers ar diviem lieliskiem "backhand" sitieniem pa līniju ieguva divas mačbumbas (15:40). Sepi pirmo atspēlēja ar labu servi, bet otrajā gadījumā viņš uz pirmo servi paļauties nevarēja. Federers atkal teicami uzsita ar "backhand", bet punktu izdevās pielikt vien ar trešo "forehand" sitienu pēc kārtas, jo Sepi labi darbojās aizsardzībā.

Federers Halles finālā spēlēja 10. reizi, izcīnot astoto titulu šajā Vācijas turnīrā. Federeram tas ir 15. tituls uz zālāja seguma – astoņi Hallē un septiņi Vimbldonā. Starp aktīvajiem tenisistiem 2. vietā esošajam Leitonam Hjuitam ir astoņi tituli uz zālāja seguma. Federers uz zālāja vismaz vienu titulu sezonā izcīnījis 11 no pēdējiem 13 gadiem, izņemot 2010. un 2011. gadā. Federera astotais triumfs Hallē nebija formalitāte. Rodžers 1. kārtā bija vien divu punktu attālumā no zaudējuma mačā pret Filipu Kolšraiberu.

ATP ranga otrais numurs Federers šodien spēlēja 20. finālā uz zālāja seguma (bilance: 15-4), kā arī 130. finālā vispār (86-44). Federeram šogad ceturtais tituls, iepriekš uzvarot Brisbenā, Dubaijā un Stambulā. Halle ir pirmais turnīrs, kurā Rodžers uzvarējis astoņas reizes. Pa septiņiem tituliem viņam ir Vimbldonā un Dubaijā, bet pa sešiem "ATP World Tour Finals", Sinsinati un Bāzelē.

Federers ir tikai trešais tenisists, kurš Atklātās ēras laikā kādā turnīrā spējis uzvarēt astoņas vai vairāk reizes. Rafaelam Nadalam ir deviņi "French Open" tituli un pa astoņiem Montekarlo un Barselonā, bet tenisa vēsturē māla tituliem bagātākais tenisists Giljermo Vilass astoņas reizes palika nepārspēts savās mājās Buenosairesā.

Sepi janvārī "Australian Open" 3. kārtā Federeru pieveica četros setos, toreiz gūstot pirmo uzvaru 11 mačos pret Federeru. Rodžers uzvarējis nākamās divas cīņas un pārāks bija gan martā Indianvelsā, gan šodien Hallē. Sepi ATP finālos ir negatīva 3-5 bilance. Šogad viņš zaudējis abus finālus, pirmais bija februārī Zagrebā pret Giljermo Garsiju-Lopesu. Savukārt pēdējo no saviem trim tituliem Andreass ieguva 2012. gada oktobrī Kremļa kausā. Sepi ir pirmais Itālijas tenisists, kurš Hallē ticis līdz finālam.

Spēle Rezultāts
(1) Roger Federer – Andreas Seppi 7:6(1) 6:4
(1) Roger Federer – (8) Ivo Karlovic 7:6(3) 7:6(4)
Andreas Seppi – (2) Kei Nishikori 4:1 izst. (kāja)
(1) Roger Federer – Florian Mayer 6:0 7:6(1)
(2) Kei Nishikori – Jerzy Janowicz 6:4 5:7 6:3
(8) Ivo Karlovic – (3) Tomas Berdych 7:5 6:7(8) 6:3
Andreas Seppi – (4) Gael Monfils 6:1 1:0 izst. (kāja)
Jerzy Janowicz – Alejandro Falla 6:2 5:7 6:2
Florian Mayer – Steve Johnson 6:3 7:6(4)
(1) Roger Federer – Philipp Kohlschreiber 7:6(8) 3:6 7:6(5)
(2) Kei Nishikori – Dominic Thiem 7:6(4) 7:5
(3) Tomas Berdych – Victor Estrella Burgos 7:5 6:3
(4) Gael Monfils – Lukas Rosol 6:3 6:4
(5) Tommy Robredo – Ricardas Berankis 6:4 6:7(4) 7:6(1)
Jerzy Janowicz – (6) Pablo Cuevas 6:3 6:4
Steve Johnson – (7) Bernard Tomic 6:3 7:6(4)
(8) Ivo Karlovic – Santiago Giraldo 6:7(4) 6:4 6:4
Dustin Brown – Andreas Haider-Maurer 7:5 6:2
Borna Coric – Donald Young 6:4 3:6 6:3
Alejandro Falla – Lukas Lacko 6:4 3:6 6:1
Ernests Gulbis – Sergiy Stakhovsky 6:4 7:6(3)
Mikhail Kukushkin – Jiri Vesely 6:1 6:7(7) 7:5
Florian Mayer – Jan-Lennard Struff 6:2 0:6 7:6(4)
2006. Rodžers Federers Šveice

Piezīme: turnīram no 2015. gada ir "ATP World Tour 500" statuss, iepriekš tas bija 250 punktu turnīrs.

Endijs Marejs šodien aizvadīja divus mačus. Viņam vispirms lietus dēļ vakar nepabeigtajā cīņā vajadzēja uzveikt Viktoru Troicki – 6:3, 7:6(4). Šis mačs atsākās pie rezultāta 3:3. Marejs uzvarēja četros geimos pēc kārtas, bet vēlāk 2. setā bija spiests atspēlēt breiku.

Otrajam pretiniekam Kevinam Andersonam jau tikšana līdz finālam bija daudz vairāk nekā viņš šajā turnīrā bija pats nopelnījis. Jāatgādina, ka Andersonam bija jāzaudē jau 1. kārtā, taču toreiz Leitons Hjuits apbrīnojamā veidā atteicās no uzvaras. Četrkārtējais čempions neizservēja maču un arī ar "forehand" kļūdu izniekoja vienu mačbumbu.

Šodien Andersonam dāvanas neviens kortā nepasniedza, bet pats viņš nav tik spējīgs tenisists, lai nozīmīgā mačā uzvarētu Mareju. Jā, Kevinam ir viena uzvara pār britu pirmo numuru, taču tā tika gūta 2011. gadā Monreālā (6:3, 6:1). Šodien bija fināls britu salās, un Marejs bija noskaņojies atbilstoši mača nozīmei.

Marejs nodemonstrēja savas labās prasmes uzņemšanā, graujošās serves īpašnieku Andersonu katrā setā nobreikojot pa reizei un visā mačā uzvarot ar rezultātu 6:3, 6:4. Tikmēr Andersonam nebija nevienas breikbumbas, kārtējo reizi norādot uz viņa visnotaļ ierobežoto spēli pretinieku serves geimos.

Marejam šodien bija jubilejas 50. ATP fināls (34-16). Viņš kopš uzvaras Londonas olimpiskajās spēlēs 2012. gadā finālos sasniedzis 12-4 bilanci. Visi zaudējumi ir pret Novaku Džokoviču. Marejs Londonas turnīrā uzvarēja ceturto reizi. Interesanti, ka visas bijušas nepāra gados – 2009., 2011., 2013. un 2015. gadā. Marejs ir piektais tenisists, kurš šeit uzvarējis četras reizes. Pārējie izcilnieki ir jau pieminētais Hjuits, Džons Makinrojs, Boriss Bekers un Endijs Rodiks. Marejam šogad kopumā trešais tituls. Pirmie divi bija uz māla, maija sākumā uzvarot Minhenē un Madridē.

Andersonam finālos ir 2-8 bilance! Andersons zaudējis septiņus finālus pēc kārtas un ne reizi titula mačā nav spējis uzveikt tenisistus no Top 100. Jā, simtnieka, ne desmitnieka. Andersons 2011. gadā Johannesburgā pārspēja 110. numuru Somdevu Devarmanu, bet 2012. gadā Delrejbīčā uzveica 173. numuru Marinko Matoševiču.

(1) Andy Murray – Kevin Anderson 6:3 6:4
(1) Andy Murray – Viktor Troicki 6:3 7:6(4)
Kevin Anderson – (7) Gilles Simon 6:3 6:7(6) 6:3
(1) Andy Murray – Gilles Muller 3:6 7:6(2) 6:4
(7) Gilles Simon – (3) Milos Raonic 4:6 6:3 7:5
Kevin Anderson – Guillermo Garcia-Lopez 7:6(7) 7:5
Viktor Troicki – John Isner 7:6(5) 6:3
(1) Andy Murray – Fernando Verdasco 7:5 6:4
Kevin Anderson – (2) Stan Wawrinka 7:6(4) 7:6(11)